„Terminal+” Nory Schulz w BMW Tate Live Performance Room

Niemiecka artystka Nora Schulz zaprezentuje w londyńskiej galerii Tate nowe przedstawienie z cyklu BMW Tate Live, nawiązujące do filmu Stevena Spielberga „Terminal”.

Przedstawienie będzie transmitowane na żywo 11 grudnia 2014 r. od godziny 20.00 czasu Greenwich (godzina wcześniej niż u nas) na kanale YouTube Tate www.youtube.com/user/tate/tatelive.

BMW Tate Live Performance Room to ciekawa inicjatywa, program przedstawień przewidzianych wyłącznie do prezentacji online, oglądania symultanicznego na żywo przez międzynarodową publiczność z różnych stref czasowych jednocześnie, prowadzona w ramach długoterminowego partnerstwa BMW i Tate, która skupia się na sztuce interdyscyplinarnej.

W swym przedstawieniu Nora Schulz nawiązuje do filmu Stevena Spielberga „Terminal” o mężczyźnie tkwiącym w pułapce terminalu amerykańskiego portu lotniczego bez prawa wstępu na teren USA, a zarazem niemogącego powrócić do swego kraju, który uznał jego status państwowy za nieważny. Schulz postrzega paralele między przesadzoną wizją rzeczywistości i wyizolowania w budynku portu lotniczego a naturą performance i jego twórcy. W jej sztuce Performance Room staje się terminalem cyberprzestrzeni, gdzie dochodzi do dekompozycji otoczenia.

Nora Schulz mieszka obecnie w Berlinie. Zajmuje się rzeźbą, performance i fotografią. Swe solowe pokazy miała ostatnio w Renaissance Society w Chicago, 2014, Rug Import w Campoli Presti, Londyn, 2013, Portikus Printing Plant and Portikus Sounds w Portikus, Frankfurt, 2012, Countdown Performance w MoMA, Nowy Jork, 2012 oraz Hebezeug w Galerie Isabella Bortolozzi, Berlin, 2010.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze