Ten motocyklowy wydech niszczy bębenki! Film

Nie mamy pojęcia, co kieruje takimi ludźmi, ale z pewnością wygraliby niejeden konkurs na najgłośniejszy i najbardziej irytujący układ wydechowy w motocyklu.

Dwóch właścicieli motocykli postanowiło dość radykalnie zmodyfikować jednoślad. Zamiast zwykłej końcówki wdechu pojawiła się ogromna tuba, wykonana z cienkiego arkusza blachy.

W połączeniu z wysokimi obrotami silnika w Kawasaki ZX6-R powstała ogłuszająca broń akustyczna, niczym starożytne trąby jerychońskie. W pewnym momencie tego „występu” konferansjer próbuje to przerwać, ale panowie nie dają za wygraną.

 

Najnowsze

Miejska wypożyczalnia samochodów pojawi się w Warszawie

Dzięki sieci wypożyczalni rozlokowanej po całym mieście, będzie można tanio przemieszczać się po Warszawie. Dodatkowo korzystanie z takich aut pozwoli parkować za darmo i wjechać na buspasy.

Mieszkańcy stolicy już za kilka miesięcy będą mogli korzystać z sieci miejskiej wypożyczalni samochodów, podobnej do tej rowerowej (Veturilo). Zarząd Transportu Miejskiego ogłosi niebawem przetarg na wdrożenie takiego systemu. Początkowo na warszawskie ulice trafi nawet 500 egzemplarzy.

Według wstępnych szacunków koszt przejazdu jednego kilometra wypożyczonym samochodem powinien wynosić nie więcej jak złotówkę. Pierwsze wypożyczalnie pojawią się na Mokotowie, Pradze, Woli, Ochocie, Śródmieściu i Żoliborzu. Rezerwacja auta będzie odbywać się przez internet lub przeznaczoną do tego aplikację.

Tego typu wypożyczalnie nie są już nowością w zachodniej Europie. Przykładem są Francja i Włochy. W Paryżu na co dzień przemieszcza się około 3 tysięcy takich samochodów. Przy takim ruchu można w sposób znaczący ograniczyć liczbę prywatnych samochodów przemieszczających się po ulicach

Żeby zachęcić kierowców do korzystania z takiego rozwiązania, zostaną wprowadzone udogodnienia, takie jak możliwość parkowania za darmo w płatnych strefach, a także możliwość jazdy po buspasie. 

Pojawienie się wypożyczalni samochodów powinno również wpłynąć na ceny taksówek, które będą miały mocną konkurencję. Nie wiadomo jeszcze jakie modele samochodów pojawią się w wypożyczalni. Wiadomo, że będą to małe, ekologiczne i elektrycznie napędzane konstrukcje, wielkością podobne do takich jak Smart ForTwo czy Mitsubishi i-MiEV.

Najnowsze

Volkswagen Golf kontra Yamaha R1 – który szybszy?

Na pierwszy rzut oka, rozwiązanie jest proste. Ultralekki i szybki motocykl powinien wygrać z trzydziestoletnim Golfem. Jednak nie w tym przypadku.

Yamahy R1 nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to jeden z najszybszych produkowanych seryjnie motocykli. Ma masę nieco ponad 170 kilogramów, a do tego jest zasilany litrowym silnikiem o mocy 182 KM. Według danych technicznych – od zera do setki rozpędza się w 2,9 sekundy. Prędkość maksymalna to 299 km/h. Wystarczająco szybko, by zniknąć z pola widzenia w mgnieniu oka, zwłaszcza takiemu zabytkowi.

Z drugiej strony stanął Volkswagen Golf pierwszej generacji. Auto z zewnątrz nie wygląda na potwora prędkości, który kryje się pod blachą. Pod jego maską pracuje silnik o pojemności dwóch litrów wspomagany przez turbodoładowanie. Jednostka rozwija… 1056 KM oraz gigantyczny moment obrotowy o wartości 1001 Nm. Napęd jest przekazywany na wszystkie koła i co ciekawe auto zostało wyposażone w ręczną skrzynię biegów.

Zobaczcie, który z nich jest szybszy?

Najnowsze

Lodówka w stylu moto

Jeżeli właśnie urządzasz swoje mieszkanie i poszukujesz motoryzacyjnych akcentów wśród sprzętu AGD, to z pewnością jest to propozycja dla Ciebie.

Naprzeciw oczekiwaniom wychodzi włoska firma DBM Garage. Do tej pory specjalizowała się w restauracji i dostosowywaniu do indywidualnych potrzeb skuterów Vespa oraz motocykli. Kilka lat temu o ekipie było głośno ze względu na uczestnictwo w Rajdzie Faraonów, gdzie wystartowali na dwóch Vespach PX. I co najlepsze, ukończyli go.

Od jakiegoś czasu DBM Garage zajmuje się również tworzeniem unikatowych przedmiotów. W aktualnej ofercie znajdują się lodówki z motoryzacyjnymi grafikami, jak te prezentowane na zdjęciach.

Są to kompletnie nowe, indywidualnie pomalowane lodówki SMEG FAB28. Producent specjalizuje się w produkowaniu AGD w stylu retro, a DBM Garage tuninguje je pod względem wizualnym. Sprzęt w rozmiarze 150x60x65 cm (wysokość, szerokość, głębokość) pomieści 250 litrów produktów spożywczych. 

Jest to idealna propozycja by stworzyć klimatyczną kuchnię, bar czy nawet wstawić lodówkę do warsztatu lub garażu. Firma wysyła swoje produkty za granicę, ale nie są one tanie. Za taką lodówkę zapłacimy co najmniej 9,5 tysiąca złotych.

Najnowsze

Posłowie chcą mandatów proporcjonalnych do zarobków

Szykują się spore zmiany nie tylko w taryfikatorach mandatowych, ale także w kwestiach zarządzania fotoradarami i karaniu właścicieli samochodów.

Posłowie debatowali kilka dni temu nad zmianami w Kodeksie Drogowym. Zgodnie z nowelizacją ustawy straże gminne mają utracić uprawnienia do używania urządzeń rejestrujących, czyli przede wszystkim fotoradarów. Wszystkie takie urządzenia zostaną przekazane do Generalnego Inspektora Transportu Drogowego oraz Policji.

To jednak nie koniec zmian, jakie niesie za sobą nowelizacja. Według projektu mają się również zwiększyć kary pieniężne za wykroczenia. Chodzi tutaj szczególnie o zbyt szybką jazdę oraz przejazd na czerwonym świetle. Wysokość mandatów ma być zależna od przeciętnego wynagrodzenia za poprzedni rok ogłoszonego przez ZUS. W zeszłym roku było to około 3800 złotych.

Stawki za mandaty zamiast kwotowych będą procentowe. W ten sposób przekroczenie prędkości o 11-20 km/h spowoduje nałożenie mandatu w wysokości 3 procent średniej pensji. Ekstremalne przekroczenie prędkości, czyli od 51 km/h wzwyż, wyniesie 20 procent przeciętnego wynagrodzenia. Jeszcze ostrzej będą traktowani kierowcy, którzy łamią przepisy na terenie zabudowanym. Wtedy kara ma być dwa razy wyższa. Osoby notorycznie naruszające przepisy (co najmniej cztery razy w roku) będą miały automatycznie podnoszone kary o 50 procent. 

Za przejazd na czerwonym świetle ma grozić mandat w wysokości 20 procent przeciętnego wynagrodzenia. Kara ma być podwyższana za wykroczenie w terenie zabudowanym oraz od czwartego wykroczenia w roku. Według takiego taryfikatora najwyższy mandat wynosiłby około 2300 zł.

Nowy projekt przewiduje, że za wykroczenia zarejestrowane fotoradarem grozić będzie odpowiedzialność administracyjna. Co to oznacza w praktyce? Nie trzeba będzie ustalać sprawcy, tylko karę poniesie właściciel lub podmiot z tytułem prawnym do pojazdu, który złamał przepisy. GITD ustali na podstawie wpisów do CEPiK, kto poniesie karę. Jak będzie wyglądała procedura karania? GITD zawiadomi właściciela pojazdu o wszczęciu postępowania administracyjnego. W terminie 14 dni od doręczenia zawiadomienia będzie można wnieść sprzeciw od decyzji. Po upływie tego terminu GITD będzie wydawało decyzję o nałożeniu kary pieniężnej.

Ten ostatni wpis wzbudził największe kontrowersje podczas posiedzenia. Pomysł ten może mocno obciążyć sądy administracyjne odwołaniami od właścicieli, które trzeba będzie rozpatrywać. 

Najnowsze