Ten inteligentny kask zapewnia widok 210 stopni

Przyzwyczailiśmy się już do smartfonów, teraz rynek szturmem jest podbijany przez smartwatche, a za chwilę dołączą do nich smartkaski. Na rynku pojawia się właśnie nowa firma z dość oryginalnym pomysłem na kask motocyklowy.

Póki co giganci na rynku kasków motocyklowych nie są zbyt mocno zainteresowani tematem. Do tej pory pojawiały się projekty niewielkich, ale bardzo ambitnych firm. Do produktów Skully i Livemap dołącza Intelligent Cranium iC-R – w skrócie iC-R. 

Inżynierowie tej firmy postanowili chyba sprawdzić, ile technologii można upakować w jednym kasku. Zamontowano tam dwa wyświetlacze przezierne, dwie kamery z tyłu oraz ogniwo fotoelektryczne. Dzięki kamerom motocyklista ma możliwość obserwowania otoczenia pod kątem 210 stopni, praktycznie bez efektu martwego pola. To jednak nie wszystko, na ekranach przeziernych będzie można wyświetlać nie tylko obraz z kamer, ale także dane z nawigacji.

Oczywiście kask będzie można połączyć technologią Bluetooth z naszym smartfonem lub po prostu zwykłym telefonem komórkowym. Specjalnie przygotowana aplikacja pozwoli zarządzać wbudowanymi funkcjami. 

AMR-C01 – symulator wyścigowy od Astona Martina

Na razie kask jest w fazie projektu. Twórcy zbierają środki na zasadzie crowdfundingu (zbiórka za pomocą portalu społecznościowego). Potrzebują 268 tysiecy euro na uruchomienie produkcji. Jeżeli projekt wejdzie do sprzedaży, jego cena nie powinna przekroczyć 1250 euro. 

Ciekawostką jest też to, że jeśli samochód pojawi się zbyt blisko motocyklisty, wbudowane wewnątrz kasku diody zapalą się na kolor czerwony. Zasada działania jest przedstawiona na filmie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze