Telefon Lamborghini

Są na świecie gadżety, tak unikalne, tak luksusowe, że tylko garstka ludzi może je posiadać. Nawet nie ze względu na niebotyczną cenę, ale także na limitowaną liczbę sztuk. Taki jest najnowszy telefon sygnowany markami Lamborghini i Tag Heuer.

fot. Tag Heuer

Obie marki postanowiły stworzyć przedmiot,  którego posiadanie będzie marzeniem garstki bogaczy tego świata – tak powstał telefon komórkowy Meridiist Automobili Lamborghini. Jest symbolem prestiżu, unikalności, ale też podkreśla status obu marek na naszym globie.

Tag Heuer – wiodący producent szwajcarskich zegarków – zaprojektował telefon w istniejącej już linii Merdiist. Opatrzył go logiem Lamborghini, które znalazło się na środku klawiatury. Z boku i na tylnej osłonie kamery (2 megapixele, CMOS – Complementary Metal Oxide Semiconductor) umieścił wiele mówiącą własną nazwę. Karta 2-gigowa pozwala na zrobienie aparatem ok. 5 tys. zdjęć.

Na szczycie telefonu znajduje się zegarek cyfrowy, wykonany w technologii OLED (Organic Light-Emitting Diode) z polerowanego szkła szafirowego (w pełni odporne na porysowania; tylko diament ma wyższą twardość), który za jednym przyciśnięciem może stać się stoperem (by mierzyć czas okrążeń na torze), lub pokazywać nazwy dzwoniących rozmówców. Od spodu umieszczono podłączenie do ładowarki, czy innych mediów – wygląd wejścia mini usb zainspirowany został końcówką wydechu Lambo. Wyświetlacz ma przekątną 1,9 cala.

Producent zapewnia, że bateria – gdy telefon jest w stanie stand-by – wytrzyma 28 dni, a ciągłej rozmowy – 7 godzin.

Telefon został wykonany z czarnego węglika tytanu, który posiada szereg unikalnych własności, tj. wysoką twardość (ok. 90 HRC), niski współczynnik tarcia, wysoką temperaturę topienia. Całość pokryto wysokogatunkową stalą nierdzewną. Jest ręcznie produkowany, a jego  400 części mechanicznych pochodzi właśnie od szwajcarskiego sztukmistrza. Na życzenie można zakupić telefon w atrakcyjnej oprawie – do wyboru jest skóra cielęca, skóra z aligatora oraz specjalna, designerska guma.

Wyprodukowanych zostanie jedynie 1963 sztuki telefonu – to także rok założenia firmy Lamborghini. Większość egzemplarzy została już zarezerwowana w ekskluzywnych butikach jubilerskich na całym świecie.

Więcej informacji oraz film znajdziesz tu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze