Te samochody kierowcy kupiliby ponownie... Jaka marka jest na czele rankingu?

11 lutego 2021
150
Badanie satysfakcji Consumer Reports opiera się na jednym, prostym pytaniu: Czy kupiłbyś ten samochód ponownie?

Według raportu to właściciele Tesli są najbardziej skłonni zachwycać się swoimi pojazdami. I nie jesteśmy tym zaskoczone, ponieważ w poprzednich badaniach poziomu satysfakcji klientów Tesla też wypadła bardzo dobrze. Drugie miejsce w rankingu zajął Lincoln, który, co ciekawe, miał wyższy skumulowany wynik niż Tesla w pomiarach poszczególnych kategorii, takich jak wygoda i przestrzeń do przechowywania. Podium uzupełnia marka Ram, oferująca wyłącznie pick-upy.

Najgorzej w rankingu wypadły Cadillac, Nissan i Infiniti. Szczególnie Infiniti uzyskało wyjątkowo niskie oceny we wszystkich kategoriach, co odpowiada najniższemu wynikowi satysfakcji.

Badanie satysfakcji Consumer Reports przeprowadzono w USA i oparto je na jednym, prostym pytaniu: Czy kupiłbyś ten samochód ponownie? Im wyższy odsetek właścicieli, którzy odpowiedzieli na to pytanie „zdecydowanie tak”, tym wyższy wynik satysfakcji. Dalsze podziały były oceniane pod kątem innych aspektów doświadczeń właścicieli.

Oto pełna lista producentów samochodów z badania satysfakcji Consumer Reports, uszeregowanych od najlepszego do najgorszego:

1. Tesla

2. Lincoln

3. Ram

4. Chrysler

5. Subaru

6. Hyundai

7. Porsche

8. Dodge

9. Mazda

10. Toyota

11. Kia

12. Mini

13. BMW

14. Ford

15. Audi

16. Honda

17. Volvo

18. Volkswagen

19. Lexus

20. Jeep

21. GMC

22. Chevrolet

23. Mercedes-Benz

24. Buick

25. Cadillac

26. Nissan

27. Infiniti

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!