Roksana Ćwik

Tatiana Calderón gościem pierwszego dnia testów W Series

Tatiana Calderón, która na co dzień ściga się w Formule 2, przyjęła zaproszenie serii W Series i pojawi się na testach w hiszpańskiej Almerii.

Zawodniczka nie tylko będzie pomagać młodszym koleżankom, ale również służyć im radą na temat jazdy samochodami jednomiejscowymi. 
Kolumbijka będzie obecna tylko pierwszego dnia testów, czyli 16 września. Testowa Alfy Romeo nie tylko będzie oceniać młodsze zawodniczki przy symulatorze, ale będzie również bacznie śledzić ich poczynaniami za sterami samochodu Tatuus T-318 F3. 

Jestem podekscytowana spotkaniem ich na torze oraz tego, że będę mogła poznać W Series i dać im trochę informacji na temat sportu, który kocham i który dał mi tak wiele – powiedziała Calderón.

Zachwycona obecnością zawodniczki jest również Catherine Bond Muir, szefowa serii:

Obserwowaliśmy karierę Tatiany z wielkim zainteresowaniem i jest najbardziej utytułowaną kobietą-kierowcą na świecie. Podczas pierwszego sezonu mieliśmy okazję zobaczyć genialny talent, dlatego cieszymy się z jej wsparcia. Dzięki swojemu doświadczeniu zna już mocne strony, które są potrzebne, aby odnieść sukces.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze