Tańsze ubezpieczenia dla motocyklistek

Ostatnie badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wskazują, iż przez ostatnie 12 miesięcy zanotowano wzrost, ilości kobiet dosiadających motocykle i jak podkreślają badacze, motocyklistki przewodzą w statystykach dotyczących bezpiecznej jazdy na jednośladach.

Alanis Morissette
fot.blogspot

Badania wykazały 15% przyrost kobiet szukających ubezpieczenia dla swoich motocykli. Potwierdziły one również, iż kobiety, motocyklistki jeżdżą zdecydowanie bezpieczniej, aniżeli mężczyźni poruszający się jednośladami. Badania przedstawiają również ciekawe wyniki, iż mężczyźni niechętnie doszkalają się po uzyskaniu prawa jazdy, natomiast kobiety mają większą tendencję do rozwoju, a także doskonalenia jazdy po uzyskaniu uprawnień do poruszania się po drogach.

Rosnąca popularność motocykli wśród kobiet, jest również zauważalna wśród gwiazd i tak na dwóch kółkach możemy zobaczyć Angelinę Joli, Charliz Theron, Pink, Alanis Morissette czy Courtney Cox, a trzeba zaznaczyć, że na tych kilku nazwiskach lista się nie kończy.

Swinton Bikes stwierdza, że jeśli doświadczenie pokazuje, iż kobiety na motocyklach powodują mniej wypadków to oznacza to, iż będzie mniej roszczeń ubezpieczeniowych. I tak, ta tendencja jest potwierdzana przez ubezpieczycieli, którzy w przeciągu ostatnich pięciu lat sami zauważyli ten trend, ma on skutkować obniżeniem stawek ubezpieczeniowych dla płci pięknej.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze