Tankujesz mniej niż myślisz!

Wyniki kontroli NIK są zatrważające. Polscy kierowcy tracą miliardy złotych rocznie przez... źle działające pistolety dystrybutorów na stacjach.

Wnioski Najwyższej Izby Kontroli znów dają dużo do myślenia. Według słów jej prezesa nawet co siódma stacja może mieć źle działające dystrybutory? Co to oznacza dla nas w praktyce? 
Automat pokazuje na wyświetlaczu, że zatankowaliśmy 20 litrów paliwa, a w rzeczywistości w zbiorniku znajdzie się go mniej. O ile? Według ostatnich badań nawet 5 procent mniej benzyny lub gazu, czyli w przeliczeniu wychodzi jeden litr.

To efekt kontroli przeprowadzonej przez NIK na stacjach w województwach łódzkim i świętokrzyskim. Okazało sie, że ponad 60 procent wszystkich zbadanych dystrybutorów zawyżało wskazania od 4,3 do 5,6 procent sprzedanego paliwa na niekorzyść kupującego.

Urzędy miar bardzo rzadko kontrolują dystrybutory na stacjach benzynowych. Średnio robią to raz na 7 lub 9 lat, chociaż podczas kontroli wyszło, że na jednej stacji ostatnia kontrola miała miejsce 14 lat temu. 

Pracownicy Obwodowych Urzędów Miar sprawdzają na dodatek wybrane dystrybutory, a nie wszystkie na danej stacji. Praktycznie w ogóle nie sprawdza sie dystrybutorów LPG, co może stanowić wysokie pole do nadużyć.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

To niesamowite. Człowiek jest kantowany na każdym kroku :/

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze