Tankuj paliwa zimowe

Zima, mrozy i śnieg to prawdziwa próba dla silnika. Na stacjach pojawiły się już paliwa zimowe, które pozwolą silnikowi przetrwać ten najcięższy, zimowy okres. Warto zwrócić uwagę, jakie paliwo tankujemy, żeby uniknąć nieprzyjemności związanych z układem paliwowym.

Zapytaj na stacji o właściwe paliwo na zimę.
fot. Motocaina

Od początku października do połowy listopada na stacjach dostępne były paliwa przejściowe, dzięki którym samochód może sprawnie funkcjonować w temperaturze nie schodzącej niżej niż -10 stopni C.

– Paliwa przejściowe stosuje się tylko do połowy listopada ponieważ przy niższych temperaturach istnieje ryzyko zablokowania układu paliwowego. Dlatego obecnie kierowcy tankujący na stacjach Neste mogą zaopatrzyć się w paliwo zimowe, które można wykorzystywać nawet przy -20 stopniach C – mówi Paweł Sitarski z Neste Polska.

– Paliwa zimowe posiadają właściwości uniemożliwiające blokowanie filtra paliwa w ujemnych temperaturach, czyli zapobiegają krzepnięciu parafiny jako składnika oleju napędowego – potwierdza prof. Stanisław Kruczyński, Kierownik Zakładu Silników Spalinowych w Instytucie Pojazdów Politechniki Warszawskiej. 

W zimę lepiej nie zostawiać długo auta na mrozie, kiedy jest rezerwa.
fot. Motocaina

Dzięki uniemożliwieniu wytrącania się kryształków parafiny, kierowcy stosujący paliwa zimowe nie muszą obawiać się o prawidłowe działanie silnika nawet podczas największych mrozów.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

ja tankuję zimowe paliwa z Orlenu ON Verva i wszystko gra

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

ja tankuję zimowe paliwa z Orlenu ON Verva i wszystko gra

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze