Edyta Klim

„Tales from South America” – książka od motocyklistki

Motocyklistka Egle Gerulaityte rozpoczęła zbiórkę, żeby wydać swoją drugą książkę o Ameryce Południowej.

Egle Gerulaityte pochodzi z Litwy i jest dziennikarką, która na motocyklu dociera do najbardziej odległych zakątków ziemi. Uwielbia poznawać lokalną kulturę oraz poznawać życie rdzennych mieszkańców. Podczas swojej podróży po Ameryce Południowej zebrała sporo zdjęć i wrażeń do wydania nowej książki pt. „Opowieści z Ameryki Południowej: Życie codzienne, Ludzie i Legendy”. To książka, która niesie przesłanie od jej mieszkańców.

Jednak, żeby książka została wydana w formie papierowej potrzebne są nakłady finansowe, dlatego motocyklistka rozpoczęła akcję zbiórki, gdzie każdy może wesprzeć jej projekt:

https://www.indiegogo.com/projects/tales-from-south-america–2#/

Pierwszą książkę motocyklistki „Testimony of a Vagabond” udało się rok temu opublikować na Litwie. Egle redaguje także magazyn dla motocyklistek „Women ADV Riders”.

{{ vimeo(289297841) }}

Osoby, które dofinansują projekt otrzymają papierową lub elektroniczną wersję książki, a 5% zysku ze sprzedaży książki trafi do rodzin, które motocyklistka spotkała po drodze w tej podróży.

Strona motocyklistki: https://newsandfables.com/

Najnowsze

Za ten manewr kierowca Mercedesa może stracić prawo jazdy

Niektórzy kierowcy nie zdają sobie najwyraźniej sprawy, że jednym manewrem ryzykują utratę prawa jazdy i rozprawę w sądzie.

Kiedy popełniamy jakieś wykroczenie, policjant karze nas zgodnie z taryfikatorem. Może jednak, zależnie od stopnia naszego lekceważenia przepisów i swojej subiektywnej oceny, odstąpić od wypisania mandatu. Zamiast tego zatrzymuje nam prawo jazdy i kieruje wniosek do sądu o wymierzenie kary. Jedną z takich sytuacji jest stworzenie poważnego zagrożenia na drodze – na przykład wyprzedzanie drugiego samochodu na przejściu dla pieszych.

Ten kierowca Mercedesa zrobił jednak swoistą kumulację. Najpierw widzimy, że wyprzedził on samochód, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby przepuścić stojące przed nim dziecko. W dalszej części nagrania jest jeszcze zapis z kamery umieszczonej z tyłu, na którym widać, że kierujący niemieckim kombi manewr wyprzedzania rozpoczął na skrzyżowaniu, co również jest poważnym wykroczeniem.

Najnowsze

Wyprzedzał na czołówkę. Na oczach policji

Kierowcy wyprzedzający na czołówkę tworzą poważne zagrożenie na drogach. Bardzo rzadko niestety udaje się ich złapać na gorącym uczynku.

Większość kierowców wykonując manewr wyprzedzania robi to z dużym zapasem. Są jednak tacy, którzy nie widząc niczego złego w wyprzedzaniu „na styk”  – przecież w razie potrzeby inni zjadą im z drogi. Co zwykle się dzieje – nikt przecież nie chce uczestniczyć w wypadku.

Na tym nagraniu sytuacja nie była aż tak poważna, ale i tak kierowca Forda Focusa CC stworzył potencjalnie ryzykowną sytuację. Nic dziwnego, że parol policji natychmiast zawrócił i ruszył za nim.

Najnowsze

Kierowca dosłownie przeskoczył rondo

Film dobrze ilustrujący to, że brawura za kółkiem nie popłaca. Szczególnie, jeśli nie znamy przebiegu drogi przed nami.

Agresywna jazda samochodem nigdy nie popłaca, podobnie jak niezwracanie uwagi na przydrożne znaki. Pewien kierowca małego auta dostawczego połączył te dwa zachowania w jedną, iście odlotową mieszankę.

Wykonywał slalom między pozostałymi uczestnikami ruchu, zupełnie ignorując znaki pionowe i poziome, które dawały jasny sygnał, że zaraz dojedzie do… no właśnie – do ronda. Jedno, co trzeba temu kierowcy przyznać, to bardzo czyste „wyjście z progu”.

https://www.youtube.com/watch?v=FPKSytCK8GQ

Najnowsze

Zestaw akcesoriów Mercedesa stworzony we współpracy ze Swarovskim

Niemiecki producent zainspirował się słowami Marilyn Monroe o tym, że „diamenty są najlepszym przyjacielem dziewczyny” i, wraz ze Swarovskim, przygotował biżuterię oraz ekskluzywne akcesoria, nie tylko do samochodu.

Wśród dodatków dostępnych w ofercie Mercedesa znajdziemy na przykład linię biżuterii wykonanej z pozłacanego (w kolorze różowego złota) metalu z czarnymi kryształami Swarovskiego. Składają się na nią naszyjnik, bransoletka oraz pierścionek – wszystkie z czarnym, prostokątnym kryształem.

Do kompletu można dobrać jeszcze kółko na klucze, również w kolorze różowego złota, z owalnym brelokiem wysadzanym czarnymi kryształami Swarovskiego oraz notes z czarnej skóry i z klamrą także wysadzaną czarnymi kryształami. Najlepiej zapisywać w nim notatki za pomocą dedykowanego (jakżeby inaczej) pióra kulkowego w kolorze różowego złota, wykończonego białymi kryształami Swarovskiego oraz wygrawerowanym laserowo logo.

Na liście akcesoriów przygotowanych przez Mercedesa i Swarovskiego znajduje się też kilka wersji kółek na klucze z brelokiem będącym logo niemieckiego producenta. Całość może być czarna lub srebrna, a otoczenie gwiazdy wysadzane czarnymi, niebieskimi, białymi lub czerwonymi kryształami. Podobnie jest w przypadku breloka w postaci paska z czarnej lub czerwonej alcantary.

Panie ceniące styl i elegancję mogą wybierać także wśród zegarków. Classic Glamour ma czarną tarczę z ośmioma białymi kryształami Swarovskiego wyznaczającymi godziny (pozostałe zaznaczono numerycznie), a w środku tarczy znalazł się okrąg włożony czarnymi kryształami. Zegarek ma 37 mm średnicy, kwarcowy mechanizm i wytrzymuje ciśnienie do 5 atmosfer.

Sport Fasion to zegarek, w którym wykorzystano 12 kryształów Swarovskiego dla wyznaczenia godzin na tarczy. Jej śliwkowe elementy oraz pasek z białego silikonu podkreślają sportowy design. Średnica zegarka to 39 mm, jest wodoszczelny i ma mechanizm kwarcowy.

Z kolei Fashion Gold ma klasyczną, granatową tarczę i stalową obudowę w złotym kolorze. Złote są także wskazówki, a elegancki zegarkowi nadaje sześć kryształów Swarovskiego. Jego tarcza ma średnicę 35 mm, a niebieski pasek jest skórzano-tekstylny.

Ostatni z czasomierzy to Black Edition, wykonany z czarnej stali i wykończony 48 białymi kryształami Swarovskiego. Otaczają one tarczę oraz niebieską wskazówkę sekundnika. Zegarek ma średnicę 36 mm i wytrzymuje ciśnienie 10 atmosfer. Ciekawym uzupełnieniem do niego jest bransoletka, również Black Edition, łącząca czerń i niebieskie elementy. Jej podwójny pasek wykonano z czarnej alcantary i wykończono czarnymi oraz niebieskimi kryształami Swarovskiego i z czarnym zatrzaskiem.

Listę akcesoriów przygotowanych przez Mercedesa i Swarovskiego zamyka pendrive o pojemności 16 GB, wykonany z czarnego polikarbonu wysadzanego czarnymi kryształami oraz psia obroża. Skórzana, wykończona czarnymi kryształami oraz mająca klamrę w kolorze różowego złota, może być zamówiona w rozmiarze 28-36 cm oraz 48-56 cm, co powinno dopasować ją zarówno do małych, jak i dużych czworonogów.

{{ gallery(2266) }}

Najnowsze