Taksówka z fotelikiem – dziecko to też pasażer!

Rusza akcja „Taksówka z fotelikiem", której celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci podróżujących taksówkami oraz wzrost świadomości ich rodziców i opiekunów na temat bezpiecznego przewożenia najmłodszych.

fot. PIMOT

Dzięki programowi taksówki z fotelikiem odpowiednio dobranym do wagi i wzrostu dziecka będą szeroko dostępne w Gdyni oraz Sopocie.

Firma ubezpieczeniowa Liberty Direct przekazała korporacjom z Gdyni, Sopotu, Rumii, Redy oraz Wejherowa 63 kołyski, specjalne podstawki i foteliki dla dzieci w wieku od pół roku do 12 lat. Kierowcy zostali przeszkoleni z zakresu ich prawidłowego montowania i stosowania, oraz bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodach. Zamówienie taksówki z fotelikiem nie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

– Fotelik do przewożenia dzieci stanowi podstawowe wyposażenie samochodów wszystkich rodziców. Niestety, gdy decydują się korzystać z taksówek – jadąc na dworzec czy do znajomych – często stają przed problemem braku fotelików dla małych podróżnych, a więc i braku zabezpieczenia dziecka przed skutkami ewentualnego wypadku. Tymczasem praktyka pokazuje, że wiele wypadków ma miejsce w czasie podróży na krótkie dystanse. Dzięki organizowanemu przez nas programowi chcielibyśmy zapewnić dzieciom możliwość bezpiecznego przejazdu w każdej sytuacji. Nawet, jeżeli prawo w Polsce tego nie wymaga – komentuje Rafał Karski, Dyrektor Marketingu Liberty Direct. – Akcja w Sopocie i Gdyni jest już czwartą edycją organizowanego przez nas programu – taksówki z fotelikami jeżdżą już w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu. Jestem przekonany, że i tym razem – podobnie jak w przypadku poprzednich edycji – akcja spotka się z dużym zainteresowaniem rodziców – dodaje.

Taksówkę z fotelikiem można zamówić pod numerem: 058 629 80 00 (Euroschool Taxi), 058 551 01 01        (Taxi Service Reda), 19-194 (Taxi Service Sopot) z 30 minutowym wyprzedzeniem. Przy zamówieniu należy podać wzrost i wagę dziecka, dzięki czemu korporacja przekaże zlecenie kierowcy wożącemu odpowiedni dla dziecka fotelik.

Źródło: PIMOT

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze