Tak wygląda samochód, którym Robert Kubica wystartuje w wyścigu Daytona 24 Hours

08 stycznia 2021
1
Daytona to obok Le Mans 24 jeden z najważniejszych wyścigów długodystansowych na świecie, rozgrywany na Florydzie nieprzerwanie od 1962 roku.

Robert Kubica zasiądzie za kierownicą prototypu LMP2 i poprowadzi Orecę-Gibson 07 duńskiego zespołu High Class:

Jestem podekscytowany całym wyścigiem i otoczką wokół niego. Daytona to dla mnie kolejna okazja, żeby ścigać się na najwyższym poziomie z zawodnikami światowej klasy. Już nie mogę się doczekać pracy z tak wspaniałym zespołem. Teraz skupiam się na tym, żeby jak najlepiej przygotować się do startu.

Ten wyścig będzie ode mnie wymagał zupełnie innego podejścia opartego na pracy zespołowej, świetnej wytrzymałości i przygotowaniu fizycznym. Nowością będzie dla mnie także samochód Oreca LMP2.

Przeczytaj też: Robert Kubica pojedzie w wyścigu Daytona

Wyścig stanowiący pierwszą rundę IMSA SportsCar Championship 2021 odbędzie się w dniach 30 - 31 stycznia. Tydzień przed wyścigiem, na torze Daytona odbędą się testy przedsezonowe oraz wyścig kwalifikacyjny, Motul Pole Award 100.

Komentarze

Z1000
11 stycznia 2021 12:22
Robert ścigac będzie się kolejna zabawka a pracownikom Orlenu zarząd wprowadza w tym roku wszelkie możliwe oszczędności i zaciskanie pasa...brawo wy!