Tak wygląda auto, które wjechało w naczepę. Śmiertelny wypadek na autostradzie

Tak wygląda auto, które wjechało w naczepę. Śmiertelny wypadek na autostradzie

07 kwietnia 2021
Przy prędkościach, jakie rozwija się na autostradach, nawet niewielki błąd, może okazać się tragiczny w skutkach. Jak doszło do tej konkretnej sytuacji.

Na autostradzie A4 w Krakowie zderzenia Mercedesa klasy A z naczepą tira, w wyniku czego śmierć na miejscu poniosła 68-letnia kobieta, kierująca samochodem osobowym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta poruszała się lewym pasem ruchu w kierunku Rzeszowa, po czym z niewiadomych przyczyn zjechała na prawy pas najeżdżając z impetem na naczepę.

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy - godna pochwały, ale… bezmyślna akcja?

Wezwane na miejsce służby ratownicze, w tym załoga śmigłowca LPR, rozpoczęły akcję ratowniczą oraz podjęli czynności reanimacyjne, które niestety nie przywróciły funkcji życiowych 68-latce. Na miejscu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wyznaczyli przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia pod nadzorem prokuratora i  biegłego sądowego. Z ustaleń wynika, że kierujący tirem, 52-letni obywatel Ukrainy poruszał się w sposób prawidłowy i był trzeźwy. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśni śledztwo prokuratury.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!