Tak się kończy wyprzedzanie na skrzyżowaniu

Tak się kończy wyprzedzanie na skrzyżowaniu

19 grudnia 2019
1
16
Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, że wyprzedzanie innego samochodu na skrzyżowaniu, to proszenie się o kłopoty. Dobitnie pokazuje to poniższe nagranie.
Loading module...

Kierująca Fordem Focusem skręcając w prawo z drogi podporządkowanej, popatrzyła tylko w lewo, upewniając się, że nic nie jedzie. Nie przewidziała, że inny kierowca będzie wyprzedzał na skrzyżowaniu.

Osobie prowadzącej Renault Scenica prawie udało się wyjść z tej sytuacji. Zjechała na trawę, unikając zarówno uderzenia w bok Forda, jak i kolizji z autem z kamerą. Do kontaktu z Focusem jednak doszło. Według autora nagrania policja przypisała winę kierującej Fordem, ponieważ nie upewniła się, że nie wymusi na nikim pierwszeństwa. Teoretycznie można również przypisać współwinę kierującemu Renault, ponieważ wyprzedzał na skrzyżowaniu, ale z relacji autora wynika, że policja nie zdecydowała się na taką ocenę sytuacji.

Loading module...

Komentarze

Siwy
19 grudnia 2019 18:16
Co to za patrol że tak źle ocenił zdarzenie żenada i pala ze znajomości przepisów prawa ruchu drogowego
www > Siwy
19 grudnia 2019 18:54
ty się nie znasz
Realista
19 grudnia 2019 19:57
Trudno się dziwić PiSowskiej Policji, że wyprzedzanie na skrzyżowaniu jest dla nich prawidłowym manewrem. W końcu nauka z premierzycą Szydło i wypadkiem, jaki spowodowali wiozący ją BOR owcy nie poszła w las. W końcu mamy takie czasu, że prawo znaczy teraz coś innego, niż powszechnie się sądzi.
Mobilek.
19 grudnia 2019 21:21
Kierowca Scenic-a mandat za wyprzedzanie przed skrzyżowaniem. Kierowca forda mandat za nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Znak ustąp pierwszeństwa dotyczy wszystkich poruszających się po drodze z pierwszeństwem
Stanisław > Mobilek.
19 grudnia 2019 22:10
Chyba tak winno być !
DarDer > Mobilek.
19 grudnia 2019 22:13
No wreszcie prawidłowa ocena sytuacji!!! BRAWO! Inni komentując przeczytać definicję znaku "ustąp pierwszeństwa przejazdu" nic sobie nie dodawać a może zrozumiecie o co chodzi
Progresonic > DarDer
21 grudnia 2019 09:42
Ale wyprzedzabie na skrzyxowaniu ze znakiem tez nie powinno pozostac bez echa
DarDer > Mobilek.
19 grudnia 2019 22:13
No wreszcie prawidłowa ocena sytuacji!!! BRAWO! Inni komentując przeczytać definicję znaku "ustąp pierwszeństwa przejazdu" nic sobie nie dodawać a może zrozumiecie o co chodzi
John
19 grudnia 2019 23:22
Typowe. Obczajka tylko jednego kierunku. Na skrzyżowania z rowerami jest to notoryczne.
Progresonic
21 grudnia 2019 09:41
Trudna ocena. Wyprzedzanie ns skrzyzowaniu jest wykroczeniem bo takowe jest w tej sytuacji bo znak ustap pietwszenstwa jest. I kierowca wyprzedzajacy popelnil wykroczenie i poqinien byc ukarany mandatem za wyprzedzanie na skrzyzowaniu i za spowodowanie kolizji. Z drugiej strony. Kierowca forda ma znak ustap pierwszeństwa i to wszystkim na tej drodze na ktora chce wiechac nawet tym ci jada niezgodnie z przepisami po lewym pasie jak w tym przypadku. Ustap to ustap. A tak po ludzku kirowco renault... "ty ch.....u" spowodowales wieksze zagrozenie i rowniez powinienes dostać mandat. Ale najwidoszniej panowie policjanci sa jeszcze wiekszymi "ch...mi" niz ty.
Progresonic
21 grudnia 2019 09:41
Trudna ocena. Wyprzedzanie ns skrzyzowaniu jest wykroczeniem bo takowe jest w tej sytuacji bo znak ustap pietwszenstwa jest. I kierowca wyprzedzajacy popelnil wykroczenie i poqinien byc ukarany mandatem za wyprzedzanie na skrzyzowaniu i za spowodowanie kolizji. Z drugiej strony. Kierowca forda ma znak ustap pierwszeństwa i to wszystkim na tej drodze na ktora chce wiechac nawet tym ci jada niezgodnie z przepisami po lewym pasie jak w tym przypadku. Ustap to ustap. A tak po ludzku kirowco renault... "ty ch.....u" spowodowales wieksze zagrozenie i rowniez powinienes dostać mandat. Ale najwidoszniej panowie policjanci sa jeszcze wiekszymi "ch...mi" niz ty.
Progresonic
21 grudnia 2019 09:41
Trudna ocena. Wyprzedzanie ns skrzyzowaniu jest wykroczeniem bo takowe jest w tej sytuacji bo znak ustap pietwszenstwa jest. I kierowca wyprzedzajacy popelnil wykroczenie i poqinien byc ukarany mandatem za wyprzedzanie na skrzyzowaniu i za spowodowanie kolizji. Z drugiej strony. Kierowca forda ma znak ustap pierwszeństwa i to wszystkim na tej drodze na ktora chce wiechac nawet tym ci jada niezgodnie z przepisami po lewym pasie jak w tym przypadku. Ustap to ustap. A tak po ludzku kirowco renault... "ty ch.....u" spowodowales wieksze zagrozenie i rowniez powinienes dostać mandat. Ale najwidoszniej panowie policjanci sa jeszcze wiekszymi "ch...mi" niz ty.
Progresonic
21 grudnia 2019 09:41
Trudna ocena. Wyprzedzanie ns skrzyzowaniu jest wykroczeniem bo takowe jest w tej sytuacji bo znak ustap pietwszenstwa jest. I kierowca wyprzedzajacy popelnil wykroczenie i poqinien byc ukarany mandatem za wyprzedzanie na skrzyzowaniu i za spowodowanie kolizji. Z drugiej strony. Kierowca forda ma znak ustap pierwszeństwa i to wszystkim na tej drodze na ktora chce wiechac nawet tym ci jada niezgodnie z przepisami po lewym pasie jak w tym przypadku. Ustap to ustap. A tak po ludzku kirowco renault... "ty ch.....u" spowodowales wieksze zagrozenie i rowniez powinienes dostać mandat. Ale najwidoszniej panowie policjanci sa jeszcze wiekszymi "ch...mi" niz ty.
Progresonic
21 grudnia 2019 09:41
Trudna ocena. Wyprzedzanie ns skrzyzowaniu jest wykroczeniem bo takowe jest w tej sytuacji bo znak ustap pietwszenstwa jest. I kierowca wyprzedzajacy popelnil wykroczenie i poqinien byc ukarany mandatem za wyprzedzanie na skrzyzowaniu i za spowodowanie kolizji. Z drugiej strony. Kierowca forda ma znak ustap pierwszeństwa i to wszystkim na tej drodze na ktora chce wiechac nawet tym ci jada niezgodnie z przepisami po lewym pasie jak w tym przypadku. Ustap to ustap. A tak po ludzku kirowco renault... "ty ch.....u" spowodowales wieksze zagrozenie i rowniez powinienes dostać mandat. Ale najwidoszniej panowie policjanci sa jeszcze wiekszymi "ch...mi" niz ty.
Maro
22 grudnia 2019 12:27
Winny kolizji jest oczywiście kierowca forda. Natomiast kierowca, który wyprzedzał pomimo linii podwójnej ciągłej został za to ukarany mandatem.
Kierowca
29 grudnia 2019 00:54
Szczęście, że nic gorszego się nie stało