Tak może wyglądać hybrydowy supersamochód Skody, który nigdy nie powstanie

Tak może wyglądać hybrydowy supersamochód Skody, który nigdy nie powstanie

21 kwietnia 2020
Skoda raczej nie jest producentem, który przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o supersportowych bolidach. Ale takim pojazdem każdy z fanów motoryzacji pojeździłby z wielką przyjemnością.
Loading module...

Na wstępie wyjaśnijmy - to nie jest nowy samochód koncepcyjny Skody, ani żaden porzucony projekt. To wizualizacja stworzona przez Bartłomieja Tarnowskiego, którą można znaleźć w serwisie cgtrader.

Pojazd nazywa się po prostu Skoda iVs Concept i ma wygląd klasycznego supersamochodu z silnikiem umieszczonym centralnie. Wrażenie robi wyjątkowo niska sylwetka pojazdu, ogromne wgłębienia w drzwiach naprowadzające powietrze w stronę wielkich wlotów powietrza, a także sporych rozmiarów tylny spojler. Dodajcie do tego takie smaczki jak fantazyjne diodowe światła, oryginalne lusterka oraz szklany dach przedzielony listwą, a otrzymacie pojazd, jakiego nie powstydziłby się niejeden producent supersamochodów.

Wnętrze powstało według nietypowej koncepcji dwupoziomowej deski rozdzielczej, na której umieszczono dwa ekrany. Ten przed kierowcą wyświetla wskaźniki bardzo podobne do wirtualnych zegarów z prawdziwych modeli Skody, natomiast centralny pokazuje układ znany z Tesli (duża mapa u góry i szereg przycisków na dole) . Mapę zaczerpnięto od Google’a, a umieszczone pod nią kafelki są przeniesione z systemu multimedialnego Skody.

Nowa Skoda Octavia RS iV - sportowa hybryda plug-in oficjalnie

Oznaczenie iV oraz podwójny wydech i obrotomierz jednoznacznie wskazują, że mamy do czynienia z samochodem hybrydowym. Obecnie najmocniejsza hybryda Skody to Octavia RS iV generująca 245 KM. Nie jest to zbyt dużo (teoretyczny konkurent, czyli BMW i8, generuje 231 KM z samego silnika spalinowego), nawet gdybyśmy dodali jeszcze jeden silnik elektryczny na przednią oś. Może Audi pożyczyłoby swój napęd oparty o 2-litrową jednostkę TFSI, która razem z elektrykiem generuje 299 KM? Do tego dodatkowy silnik z przodu i miałoby to sens.

Wizja Bartłomieja Tarnowskiego z pewnością rozbudza wyobraźnię, ale trochę mało tu typowych dla Skody akcentów. Charakterystyczny jest jedynie wzór felg aluminiowych oraz kształt grilla (słabo widoczny na renderach). Natomiast projekt deski rozdzielczej trochę przypomina połączenie Peugeota (na zegary patrzymy ponad kierownicą) z Teslą (układ menu na centralnym ekranie).

A wy jak oceniacie ten projekt? Podoba się wam? Uważacie, że taki hybrydowy bolid miały szanse powodzenia na rynku?

Loading module...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!