Tak, Jestem Dawcą Nadziei i Życia

W sobotę, 20 czerwca w Pruszczu Gdańskim odbyła się akcja „TAK - Jestem Dawcą Nadziei i Życia", zorganizowana przez środowisko pomorskich motocyklistów. Celem jest pozyskanie potencjalnych dawców oraz przybliżenie tematu pobierania szpiku kostnego.

fot. plakat Organizatora

W Polsce co 1,5 godziny ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory nie znajduje dawcy. Możesz pomóc, możesz zostać potencjalnym dawcą i uratować komuś życie. Pobranie krwi i rejestracja w Bazie Dawców Komórek Macierzystych to tylko chwila!

20. czerwca w Pruszczu Gdańskim, w Centrum Kultury i Sportu przy ul. Chopina 34  można było zarejestrować się w bazie dawców Komórek Macierzystych.

Akcja „Tak, Jestem Dawcą Nadziei i Życia” trwała od godziny 11.00 do 18.00.

Pamiętaj weź ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.

Chętni rejestrują się, oddają krew, która poddana zostaje analizie i na tej podstawie zostają zapisani do międzynarodowej bazy potencjalnych dawców. Fundacja pokrywa z własnych środków (darowizn) koszt rejestracji potencjalnego dawcy (wynosi on 250zł – w tym badanie zgodności cech zgodności tkankowej).

Od początku istnienia Fundacja DKMS, zarejestrowała 8248 dawców!

Motocykliści z pomorskiej grupy zrzeszonej wokół Forum Moto3Miasto po raz pierwszy zdecydowali się wesprzeć działania Fundacji DKMS.

 – „Chcemy uświadamiać też, że motocykliści to ludzie wielkich serc, chętnie angażujący się w tego rodzaju inicjatywy. Motocyklista nie jest taki straszny, jak go malują. Nie pierwszy raz pomagamy ludziom, którzy tego potrzebują, a w szczególności dzieciom. Tak, jesteśmy dawcami, ale życia i nadziei! Na przekór krzywdzącym hasłom i stereotypom np. z akcji „Idzie wiosna (…)” – mówi Julia „Juliet”, motocyklistka z Gdańska, jedna z osób organizujących Dzień Dawcy w Pruszczu Gdańskim: – „Pomysł by wziąć udział w takiej inicjatywie zrodził się wcześniej, ale dopiero teraz znaleźliśmy Fundację, która zgodziła się wesprzeć nas organizacyjnie. To jedyne takie stowarzyszenie, które rejestruje potencjalnych dawców bezpłatnie i opłaca badania. Przyglądaliśmy się jak wyglądała taka akcja w Pucku. Podczas Dnia Dawcy w Pruszczu Gdańskim chcemy pobić tamten wynik i pozyskać przynajmniej 1000 dawców. To z pewnością pierwsza, ale nie ostatnia taka wspólna inicjatywa środowiska motocyklistów i Fundacji”.

Więcej na temat rejestracji w bazie i zostaniu dawcą znajdziecie na stronie: www.dkms.pl.

 

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze