Tak BMW wyobraża sobie mobilność przyszłości

Na targach Consumer Electronics Show (CES) 2020 w Las Vegas odbywających się w dniach od 7 do 10 stycznia 2020 r. BMW Group zaprezentuje swoją wizję tego, jak wyglądać będzie mobilność przyszłości.

Mottem tegorocznej prezentacji marki będzie #ChangeYourPerception. Hasło wyraża przekonanie, że jedynie poprzez zmianę perspektywy można nie tylko zrozumieć potrzeby związane z mobilnością przyszłości, lecz także na nie odpowiedzieć. Tę zmianę punktu widzenia BMW Group zaprezentuje i zilustruje na swoim stoisku podczas tegorocznych targów CES, przybliżając ją odwiedzającym z całego świata poprzez bezpośrednie i praktyczne demonstracje.

Atrakcją tegorocznych targów CES jest BMW i Interaction EASE, które zaprasza odwiedzających stoisko BMW Group do spojrzenia w przyszłość, w której autonomiczna jazda będzie codziennością. Wygląd zewnętrzny modelu studyjnego celowo otrzymał abstrakcyjną formę, aby skupić całą uwagę obserwatorów na wnętrzu. Ma ono nie tylko dać pasażerowi uczucie przybycia do celu jeszcze podczas podróży, ale także pokazać możliwości intuicyjnej i niemalże ludzkiej interakcji pomiędzy pasażerem a samochodem.

Punktem kulminacyjnym jest tu innowacyjne rozpoznawanie spojrzenia BMW i Interaction EASE. Sztuczna inteligencja pojazdu rozpoznaje, na czym pasażer skupia wzrok za szybą, i oferuje mu odpowiednie informacje lub dalsze możliwości interakcji. Sposób, w jaki BMW Group już teraz realizuje takie scenariusze przyszłości, pokazuje także druga atrakcja targów CES. Trzy egzemplarze BMW X7 zostały wyposażone w fotel komfortowy ZeroG Lounger, który w wersji zaprezentowanej na targach elektroniki już za kilka lat trafi do produkcji seryjnej.

ZeroG Lounger otwiera zupełnie nowe możliwości komfortowego podróżowania. Pasażer może odchylić fotel do tyłu pod kątem maksymalnie 60 stopni, nie ograniczając przy tym komfortu i bezpieczeństwa.

Trzecią atrakcję stanowi BWM i3 Urban Suite, które ma zapewnić mobilność całkowicie dostosowaną do potrzeb pasażera. W tym celu konwencjonalne BMW i3 poza fotelem kierowcy i deską rozdzielczą zostały całkowicie przebudowane, aby odtworzyć atmosferę butikowego hotelu ze szczególnym uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju. We wnętrzu 20 modeli BMW i3 Urban Suite, które są używane na ulicach Las Vegas i mogą być zamawiane za pośrednictwem aplikacji, na pasażerów czeka relaksująca atmosfera. Tworzą ją między innymi fotele salonowe z dużą ilością miejsca na nogi, które oferują również możliwość całkowitego akustycz

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze