Taddy Błażusiak zdobywa Helsinki!

Taddy Błażusiak nie pozostawia złudzeń, kto w tym sezonie zasługuje na tytuł Mistrza Świata SuperEnduro. Zawodnik Orlen Team wygrywa Grand Prix w Helsinkach i odjeżdża rywalom w klasyfikacji generalnej na 21 punktów.

Po dwóch zwycięstwach w Polsce i Niemczech, Błażusiak zameldował się w stolicy Finlandii z planem potwierdzenia swojej dominacji w cyklu SuperEnduro. Będące 3 rundą halowych Mistrzostw Świata zawody na torze w Messukeskus, nowosądeczanin rozpoczął  od drugiego czasu w pierwszym przejeździe.

Kiedy wydawało się, że w kolejnych wyścigach może być już tylko lepiej, Błażusiak kończy drugi bieg z trzecim czasem ustępując pola Brytyjczykom – Jonnemu Walkerowi i Davidowi Knightowi.

„Walczymy o dziesiąte sekundy, więc każdy ma taką samą szansę na zwycięstwo. Do końca trzeba zachować czujność, żeby dowieźć zwycięstwo”  – komentował Taddy

W ostatnim biegu wieczoru zawodnik ORLEN Team potwierdził swoje mistrzowskie aspiracje, Polak minął linię mety jako pierwszy  pieczętując tym samym  zwycięstwo w dzisiejszych zawodach.

„Cieszę się, że wygrałem w Helsinkach. Opuszczam Finlandie z 21 punktami przewagi nad pozostałymi zawodnikami. Przed nami jeszcze dużo ściągania i sporo punktów do zdobycia, ale dzisiejsze zwycięstwo pozwoli spokojnie przygotowywać się do kolejnej rundy”  – powiedział Tadek Błażusiak.

Po trzech rundach Mistrzostw Świata SuperEnduro zawodnik ORLEN Team zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając o 21 punktów drugiego Davida Knighta. Przed zawodnikami jeszcze trzy rundy z cyklu MŚ. Najbliższe zawody 21 lutego w Meksyku.

Klasyfikacja generalna MS po 3 rundach:
1. Tadeusz Błażusiak 169 punktów
2. David Knight 148
3. Jonny Walker 129

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze