Taddy Błażusiak powraca na Erzbergrodeo – oglądaj zawody na żywo!

Już jutro, 4 czerwca, w sercu Austrii rozpocznie się XXI edycja Erzbergrodeo. U podnóża Żelaznej Góry zamelduje się 1500 zawodników, by zmierzyć się w ekstremalnym starciu z gigantem.

Po wymagającym prologu, w niedzielę, rozegra się najtrudniejszy na świecie wyścig Hard Enduro – Red Bull Hare Scramble. Do walki o 6. zwycięstwo, po 3-letniej nieobecności, stanie legenda Erzbergrodeo – Tadek Błażusiak.

Erzbergrodeo, odbywające się w dawnej kopalni żelaza, to bez wątpienia jeden z najcięższych rajdów na świecie. Kamienie i głazy, gęste lasy oraz niemalże pionowe podjazdy – tak można streścić charakterystykę trasy, z którą od jutra (4 czerwca) mierzyć się będą zawodnicy. Wyzwaniu jest w stanie podołać zaledwie kilku, spośród kilkuset topowych riderów. Tym bardziej elektryzująca jest wiadomość o powrocie na Red Bull Hare Scramble Tadka Błażusiaka. Polak jest niekwestionowanym królem żelaznego giganta – na koncie ma pięć zwycięstw w tym rajdzie. Teraz, po trzech latach przerwy, najbardziej utytułowany zawodnik w historii enduro jest głodny walki w jak nigdy wcześniej!

Głównym rywalem Błażusiaka w drodze do zwycięstwa jest Jonny Walker, który do Eisenerz przyjedzie, aby walczyć o utrzymanie pozycji lidera z 2014r. Zadanie może być w zasięgu jego ręki – młody Brytyjczyk jest na fali – w tym roku stanął już na najwyższym stopniu podium podczas niezwykle wymagającej edycji Hell’s Gate oraz rodzimego The Tough One. Walker z pewnością będzie chciał się zrewanżować także Taddiemu za zeszłoroczną przegraną podczas Red Bull 111 Megawatt. Kolejnym z pretendentów do wygranej jest Graham Jarvis, który zwyciężył Red Bull Hare Scramble w 2013 r.

Oprócz wielkiego trio na starcie pojawi się wielu znakomitych zawodników, którzy także będą chcieli zaznaczyć swoją obecność. Wśród nich są doświadczeni uczestnicy tacy, jak Andreas Lettenbichler oraz Lars Enlock, ale i młodzi riderzy m.in. Alfredo Gomez i Wade Young oraz Robbie Maddison.

W zmaganiach z górą nie bez znaczenia będzie także pogoda, która może stać się głównym rozgrywającym w spotkaniu. W ostatnich latach były już ulewy, gęsta mgła, a nawet śnieg. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku zawodników czeka nowe wyzwanie: starcie z Żelazną Górą przy lejącym się z nieba żarze.

Wyścig Red Bull Hare Scramble będzie można śledzić na żywo na redbull.tv (początek transmisji 11:40).

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze