Szykujmy się na wyższe mandaty

Czy mamy się spodziewać dwa razy wyższych mandatów? Jak donosi „Fakt”, to całkiem prawdopodobne. Zwiększy się też wachlarz wykroczeń, za które można mandat otrzymać.

Pośród wykroczeń, za które możemy otrzymać wysoką karę, tabloid wymienia przebieganie przez ulicę, złe parkowanie i rozmowę przez komórkę w aucie. Ma być to element walki z piratami drogowymi.

Możemy się spodziewać wyższych kar za wykroczenia
fot. materiały prasowe

Pytanie, czy zmiany idą we właściwym kierunku i kogo właściwie w ostatecznym rozrachunku uderzą po kieszeni – wspomnianych piratów drogowych czy przeciętnych kierowców. Popieramy dążenie do maksymalnego zwiększenia bezpieczeństwa na drodze, ale konsekwentne i przemyślane na tyle, by faktycznie ukrócić tych, którzy stwarzają największe zagrożenie.

Najnowsze

Mercedes, kraksa… i miłość

Pierwszą laureatką konkursu „Dowartościowujemy starsze Mercedesy“ jest Agnieszka Porębska z Dąbrowy Górniczej. Dzięki Mercedesowi klasy A poznała miłość życia. Co więcej – stało się to podczas stłuczki!

Agnieszka Porębska z Dąbrowy Górniczej nigdy nie spodziewała się,  jak wielkie znaczenie mieć będzie dla niej zakup używanej klasy A. Auto było „po przejściach”, w związku z czym nowa właścicielka dokonała niezbędnych napraw. Niestety nie miała szczęścia na drodze – po około roku znów doszło do stłuczki.

„Ta stłuczka zmieniła moje życie” – wspomina Agnieszka. „Właścicielem drugiego pojazdu okazał się mężczyzna, który jest… miłością mojego życia! Chyba nikt by nie przypuszczał, że tak nieprzyjemne zdarzenie może przynieść tak wiele szczęścia…“

Szczęśliwa laureatka i jej „Maleństwo”
fot. Mercedes

Wspomnienia  właścicielki „Maleństwa” nadesłane na konkurs „Dowartościowujemy starsze Mercedesy” urzekły jury konkursu, które przyznało jej jedną z trzech nagród. „Maleństwo” zostanie dowartościowane, tak jak na to zasługuje.

Na koniec Agnieszka wyznaje:  „Zaraziłam mojego partnera miłością do marki Mercedes. Niedawno kupił Mercedesa Klasy E”.

Gratulujemy!

Najnowsze

Natalia Florek we Włoszech

 

 

 

 

 

[opis fotki]
fot. Mateusz Jagielski

Najnowsze

Infiniti Q50 najlepszą chińską premierą w Szanghaju

Nowy model Infiniti − Q50, otrzymał tytuł najlepszej chińskiej premiery, przyznany przez komitet organizacyjny Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Szanghaju. Q50 został uznany za model, który ma potencjał, by wzbudzić zainteresowanie chińskich klientów.

Chiny są jednym z kluczowych rynków w globalnej strategii wzrostu Infiniti. Od ubiegłego roku firma rozbudowuje swoją światową centralę w Hong Kongu, skąd może lepiej obsługiwać rynek chiński. Podczas salonu samochodowego w Szanghaju Infiniti ogłosiło uruchomienie lokalnej produkcji dwóch wersji samochodów opracowanych specjalnie dla rynku chińskiego. Chodzi o modele Q50 i QX50 o zwiększonym rozstawie osi, które od 2014 roku będą budowane w fabryce Xiangyang.

Infiniti otwiera się na rynek chiński
fot. Infiniti

Infiniti Q50 będzie wyposażony w system bezpośredniego sterowania adaptacyjnego. System można konfigurować zarówno w zakresie siły wspomagania kierownicy, jak i przełożeń. W Q50 wbudowano też aktywnego asystenta pasa ruchu (Active Lane Control), wykorzystującego układ kierowniczy (a nie hamulce), do utrzymania samochodu na właściwym pasie jezdni. W Q50 debiutuje także technologia łączności Infiniti InTouch z podwójnymi ekranami dotykowymi.

Najnowsze

Maria de Villota na GP Hiszpanii

Minęło już 10 miesięcy od dramatycznego wypadku, w którym Maria de Villota doznała poważnych obrażeń czaszki i straciła prawe oko. W najbliższy weekend wyścigowy pojawi się na torze, gdzie będzie rozgrywane GP Hiszpanii.

Maria przyznaje, że to dla niej źródło wielkich emocji i po części również bólu, zwłaszcza na myśl o spotkaniu z członkami ekipy Marussi. Z jednej strony jest podekscytowana i nie może się doczekać ponownego bezpośredniego kontaktu z atmosferą wyścigów, z drugiej zaś wciąż rozważa, co by było, gdyby…

Maria de Villota układa sobie życie po wypadku
fot. materiały prasowe

W Marussi jej rolę przejęły już inne osoby i dla Marii świadomość, że nie jest już częścią ekipy, okazała się bolesna… chociaż dzielnie deklaruje, że „życie toczy się dalej”.

Najnowsze