Sztuka według Mercedesa – galeria, film

Dopracowane w każdym detalu wnętrze samochodów Mercedes-Benz to od lat część filozofii producenta. Projektanci niemieckiej marki stworzyli nawet specjalną rzeźbę, aby podkreślić swą dbałość o szczegóły środka swych pojazdów.

fot. Mercedes-Benz

Kilkumetrowa rzeźba stworzona przez najlepszych designerów niemieckiego producenta, nazwana Mercedes-Benz Aesthics No. 2, ma symbolizować perfekcyjne wnętrza samochodów ze Stuttgartu.

Szef designu Mercedesa, Gorden Wagener twierdzi, że puszczając wodze fantazji artyści -designerzy próbowali zawrzeć różnorodność, a jednocześnie perfekcyjność natury, estetykę i ergonomię w jednym, czyli to, czym charakteryzuje i zapewne wciąż będzie charakteryzować się wnętrze Mercedesów.

Figura mierząca dokładnie 5,6 x 1,83 x 2,6 metra została polakierowana w kolorze Alubeam (w takim odcieniu dostępny jest też m.in. Mercedes SLS AMG). Gdzieniegdzie można się doszukać elementów wykonanych z kości słoniowej. Czy tak będą wyglądać wnętrza Mercedesów za 10 lat? Zapewne nie dokładnie tak, ale już wiemy, w którym kierunku zmierzają designerzy niemieckiego producenta.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze