Szokująca kampania policji wymierzona w motocyklistów

Stołeczna Komeda Główna Policji rozpoczęła kampanię społeczną, mającą prowokować do myślenia o konsekwencjach szybkiej jazdy, której hasło brzmi: "Idzie wiosna, będą warzywa". Ma ona także zwrócić uwagę na zagrożenie, jakim są nieodpowiedzialni motocykliści. Na forach motocyklowych zawrzało.

fot. Motocaina

Komenda Główna Policji przedstawiła statystyki wypadków z udziałem kierowców „ścigaczy”. Sezon rozpoczęty i w niespełna miesiąc zginęło już 25 motocyklistów. Praktycznie codziennie ginie jeden najczęściej w wieku 20-30 lat. Policja podaje, że ma problem z dotarciem do mentalności głównie młodych kierowców jednośladów, dosiadających bardzo szybkich maszyn. Opracowano więc kontrowersyjną kampanię społeczną mającą prowokować do myślenia o konsekwencjach szybkiej jazdy, której hasło brzmi: „Idzie wiosna, będą warzywa”. Ma ona zwrócić uwagę na zagrożenie, jakim są nieodpowiedzialni motocykliści.

– Oni tworzą pewnego rodzaju subkulturę, więc to hasło jest skierowane główne do nich. Przekaz jest może szokujący, ale ma wzbudzić refleksje i dyskusje – powiedział reporterowi RMF FM Mariusz Sokołowski z KGP.

Na forach skupiających motocyklistów już zawrzało. Zdania na temat kampanii  – a w szczególności tego konkretnego hasła – są podzielone. Pojawiły się nawet kontrpropozycje np. Raid w aerozolu zabija insekty – rajd w samochodzie zabija motocyklistów … na śmierć”.

Nie wkładamy wszystkich do jednego worka – dodał reporterowi RMF FM Marek Kąkolewski z drogówki: – Są tacy, którzy stosują się do przepisów i to nie oni stanowią zagrożenie. W nasze oczy rzucają się bandyci, czarne owce, którzy jeżdżą często na jednym kole, zdecydowanie za szybko – twierdzi Kąkolewski”.

Więcej o projekcie kampanii społecznej KGP dowiesz się klikając tu.

Zobacz film obrazujący podobną kampanię w Wielkiej Brytanii

Brytyjska kamapnia związana z jazdą na „podwójnym” gazie

Równie przemawiający do wyobraźni film, związany z przekraczaniem dozwolonej szybkości w miastach

Źródło: RMF FM/ Interia

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze