Szokująca kampania policji wymierzona w motocyklistów

17 kwietnia 2009
Stołeczna Komeda Główna Policji rozpoczęła kampanię społeczną, mającą prowokować do myślenia o konsekwencjach szybkiej jazdy, której hasło brzmi: "Idzie wiosna, będą warzywa". Ma ona także zwrócić uwagę na zagrożenie, jakim są nieodpowiedzialni motocykliści. Na forach motocyklowych zawrzało.

fot. Motocaina
Komenda Główna Policji przedstawiła statystyki wypadków z udziałem kierowców "ścigaczy". Sezon rozpoczęty i w niespełna miesiąc zginęło już 25 motocyklistów. Praktycznie codziennie ginie jeden najczęściej w wieku 20-30 lat. Policja podaje, że ma problem z dotarciem do mentalności głównie młodych kierowców jednośladów, dosiadających bardzo szybkich maszyn. Opracowano więc kontrowersyjną kampanię społeczną mającą prowokować do myślenia o konsekwencjach szybkiej jazdy, której hasło brzmi: "Idzie wiosna, będą warzywa". Ma ona zwrócić uwagę na zagrożenie, jakim są nieodpowiedzialni motocykliści.

- Oni tworzą pewnego rodzaju subkulturę, więc to hasło jest skierowane główne do nich. Przekaz jest może szokujący, ale ma wzbudzić refleksje i dyskusje - powiedział reporterowi RMF FM Mariusz Sokołowski z KGP.

Na forach skupiających motocyklistów już zawrzało. Zdania na temat kampanii  - a w szczególności tego konkretnego hasła - są podzielone. Pojawiły się nawet kontrpropozycje np. "Raid w aerozolu zabija insekty - rajd w samochodzie zabija motocyklistów ... na śmierć".

- Nie wkładamy wszystkich do jednego worka - dodał reporterowi RMF FM Marek Kąkolewski z drogówki: - Są tacy, którzy stosują się do przepisów i to nie oni stanowią zagrożenie. W nasze oczy rzucają się bandyci, czarne owce, którzy jeżdżą często na jednym kole, zdecydowanie za szybko - twierdzi Kąkolewski".

Więcej o projekcie kampanii społecznej KGP dowiesz się klikając tu.

Zobacz film obrazujący podobną kampanię w Wielkiej Brytanii
Brytyjska kamapnia związana z jazdą na "podwójnym" gazieRównie przemawiający do wyobraźni film, związany z przekraczaniem dozwolonej szybkości w miastachŹródło: RMF FM/ Interia

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!