Szeryf przechytrzony przez innego kierowcę

To nagranie pokazuje również, że szeryfowanie może mieć wymiar międzynarodowy. Ciekawe czy jest to skłonność wrodzona, czy nabyta na polskich drogach?

Kierowca blokujący drugi pas, na którym za jakiś czas pojawi się zwężenie, to tak zwany szeryf drogowy. W tego typu zachowaniu przodują kierowcy zawodowi, ale i wielu amatorów próbuje swoich sił w tym sporcie.

Tym razem zadbać o porządek na drodze postanowił kierowca BMW X5 na litewskich numerach rejestracyjnych. Nie przewidział jednak manewru kierującego autem z kamerą, którzy z łatwością go przechytrzył.

Najnowsze

Kierowcy blokują korytarz życia

Takie obrazki jak ten dobitnie pokazują jak wielu kierowców w Polsce nie dorosło do tego, by jeździć samochodami po drogach.

Coraz częściej można spotkać się z sytuacją, w której kierowcy stojący w korku przed wypadkiem nie czekają na pojawienie się służb ratunkowych, tylko wcześniej robią dla nich miejsce. Korytarze życia na zachodzie są czymś oczywistym i wymaganym prawem i dobrze, że i w Polsce stają się powszechne.

Szkoda tylko, że w naszym kraju wielu kierowców zaczyna w takich sytuacjach kombinować i jechać pod prąd korytarzem życia. A później karetka ma problemy z dotarciem do poszkodowanych, bo jeden z drugim nie będzie przecież stał jak frajer w korku. Ręce opadają.

Najnowsze

Samochód „uwięziony” rogatką, a kierowca nie wie co zrobić

Nieporadny kierowca najwyraźniej nie wiedział jak zachować się na przejeździe kolejowym. Nie on pierwszy.

Oglądając takie nagrania można odnieść wrażenie, że wielu kierowców nie do końca wie jak zachować się na przejeździe kolejowym. A już z pewnością nie ma zielonego pojęcia co zrobić, kiedy pojawi się jakiś problem.

Kierujący Seatem Alteą zauważył czerwone światła sygnalizujące zamknięcie przejazdu i zatrzymał się. Chyba jednak nie wiedział, że zatrzymać auto należy przed sygnalizatorem. Na jego dach opadła więc rogatka, a kierowca nie miał pojęcia jak się od niej uwolnić. Pomogła mu dopiero kobieta, która wysiadła z innego auta. Wcześniej zdążył zrobić mu zdjęcie maszynista przejeżdżającego pociągu.

Najnowsze

Koń poturbował motocyklistkę

Spłoszony koń wbiegł na drogę i próbował przecisnąć się między motocyklistami. Jedna osoba została poszkodowana.

Pech chciał, że spłoszony koń, który raczej nie uciekł jakiemuś pechowemu jeźdźcowi (nie był osiodłany i miał tylko uzdę), galopował przez ulicę, na której znalazło się wielu motocyklistów. Zwierzę wyprzedzało ich, ale gdy dogoniło motocyklistkę jadącą prawą stroną jezdni, zwyczajnie na nią wpadło.

Świadkom całego zdarzenie nie udało się ustalić kto jest właścicielem konia. Sprawa została zgłoszona na policję przez poszkodowaną motocyklistkę. Ma ona tylko kilka siniaków, ale jej motocykl został uszkodzony.

https://www.youtube.com/watch?v=aqe8VtAVU5w

Najnowsze

Tak kierowcy ciężarówek respektują zakaz wyprzedzania

Zakaz wyprzedzania się pojazdów ciężarowych na drogach ekspresowych i autostradach nie został wprowadzony bez powodu. Powodem byli kierowcy tacy, jak na tym nagraniu

Według autora filmu akcja zawiązała się już minutę wcześniej – tyle czasu minęło odkąd „Dzban” postanowił wyprzedzić „Janusza”. Pytanie tylko co będzie dalej? Czy amfora okaże się szybsza od nosacza sundajskiego?

Tego się niestety nie dowiemy – kierowca z kamerą nie wytrzymał napięcia towarzyszącego tej wyrównanej walce i wyprzedził obu zawodników, kiedy tylko pojawił się trzeci pas ruchu. Przyznajemy, że godnie wpisali się oni w protest kierowców ciężarówek.

Najnowsze