Szeryf prawie doprowadził do kolizji autokaru!

Blokowanie przejazdu innym kierowcom to nie tylko wykroczenie. Czasami może doprowadzić do bardzo groźnych sytuacji.

Szeryf w samochodzie dostawczym widząc inne pojazdy prawidłowo korzystające z lewego pasa, postanowił zablokować im możliwość przejazdu nim. Zjechał na niego, prosto pod koła autokaru!

Trudno oszacować ile osób mogłoby zostać rannych, gdyby te dwa pojazdy się zderzyły. Kierowca autokaru zdążył zjechać na pas zieleni i zapobiec nieszczęściu. Jak na ironię całe zdarzenie miało miejsce tuż za znakiem zalecającym jazdę na suwak.

Najnowsze

Nietypowy „odświeżacz powietrza” zatruwał środowisko!

Zamiast odświeżacza powietrza przy desce rozdzielczej ciężarówki znajdowało się urządzenie do symulowania prawidłowego działania systemu oczyszczania spalin SCR.

Przedmiot znajdujący przy desce rozdzielczej w kabinie ciężarówki zwrócił uwagę inspektorów prowadzących czynności na autostradzie A2.

Urządzenie służyło do symulowania prawidłowego działania układu oczyszczania spalin. Silnik emitował do atmosfery spaliny zawierające szkodliwe związki.  Zbiornik płynu AdBlue w ciężarówce był pusty. Jednak po podłączeniu urządzenia wskaźnik płynu był na poziomie połowy jego baku.

Kontrola ITD zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego ciągnika siodłowego i skierowaniem pojazdu do serwisu w celu usunięcia emulatora AdBlue. Kierowca ciężarówki został ukarany mandatem.

Najnowsze

Tak się kończy szybka jazda w deszczu

Ulewny deszcz po zmroku to chyba dostateczny powód na zdjęcie nogi z gazu? Nie dla wszystkich kierowców.

Samochodowa kamera nagrała moment, w którym kierowca czerwonego SUV’a przesadził z prędkością i wpadł w aquaplaning. Szczęśliwie udało mu się opanować auto, które zaczęło miotać się między pasami. Nie do końca rozsądnie zachował się przy tym kierujący samochodem z kamerą – widząc co się dzieje powinien ostro zahamować i poczekać aż SUV zatrzyma się lub wyjedzie z poślizgu. Za późno zaczął zdecydowanie zwalniać, przez co musiał go ominąć i omal nie został uderzony podczas tego manewru.

Podczas jazdy w deszczu pamiętajcie, że przyczepność zależy od tego, na ile szybko bieżnik waszych opon odprowadzi wodę. Czasami wrażenie bezpieczeństwa bywa zdradliwe, ponieważ zawsze możecie trafić na niewielkie zagłębienie, gdzie zgromadzi się nieco więcej wody. Chwilowa utrata przyczepności po wjechaniu w taką płytką kałużę może wystarczyć może sprawić, że nie opanujecie samochodu.

Najnowsze

Golf nagle stanął w płomieniach!

Samochody płoną głównie na hollywoodzkich filmach. Nie znaczy to jednak, że jakieś auto nie może nagle zacząć palić się podczas stania na światłach.

Sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu w Skawinie, a jej ofiarą stał się stary Volkswagen Golf. Podczas stania na światłach spod auta nagle buchnęły płomienie. Kierowca szybko zorientował się co się dzieje i wybiegł z samochodu. Szybko cały spód auta zajął się płomieniami.

W tym miejscu nagranie się urywa. Jak informuje jego autor, 11 kg proszku gaśniczego i parę litrów wody nie wystarczyły, żeby ugasić pożar. Wszystko wskazuje na to, że Golf niestety spłonął.

Najnowsze

„Szeryf” może na drodze więcej? Ten zaliczył piękną kumulację

„Stróż prawa i porządku” chyba może czasem „nagiąć” przepisy podczas walki w „słusznej sprawie”? Nie ma się więc co chyba czepiać tego samozwańczego „szeryfa”?

„Pilnujący porządku” kierowca białej Skody nie miał zbyt wiele do roboty, ponieważ ruch był na tyle mały, że korek zaczynał się dosłownie tuż przed zwężeniem. Pomimo tego trzymał wartę, blokując dwa pasy jednocześnie. Przechytrzył go kierowca nagrywający całą sytuację, który wyprzedził go prawą stroną i nie pozwolił na wjechanie na prawy pas.

Kierowca Skody próbował wrócić na poprzednią pozycję, jadąc powierzchnią wyłączoną z ruchu, dodając to wykroczenie do jazdy dwoma pasami i utrudniania ruchu innym pojazdom. Ostatecznie musiał jednak uznać wyższość kierowcy z kamerą.

Najnowsze