Szeryf drogowy w Audi spełnia swój „obowiązek”

Dawno nie pisaliśmy o klasycznym przypadku kierowcy blokującego lewy pas. Niestety szeryfowie drogowi nie śpią i nadal spełniają swoją "powinność".

Jeśli nie widzieliście jeszcze szeryfa drogowego w akcji, to ten przypadek jest wręcz podręcznikowy. Na dwupasmowej drodze pojawia się zwężenie, które powoduje powstanie korka. W krajach zachodnich w takich sytuacjach stosuje się jazdę na suwak. W Polsce też jest takie zalecenie, ale u nas przecież wszyscy wiedzą wszystko lepiej.

Dlatego na nagraniu widzimy długi korek na prawym pasie i pusty pas lewy. Skoro na lewym będzie zwężenie, to polski kierowca z niego nie skorzysta – nie jest kombinatorem! Natomiast nieliczni, którzy kierują się przepisami oraz zdrowym rozsądkiem są często blokowani przez szeryfów drogowych, zajeżdżających im drogę, aby uniemożliwić korzystanie z wolnego pasa, z jazdy którym pozostali kierujący dobrowolnie zrezygnowali.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Cwaniakiem jesteś Ty z takim podejściem. Na szczęście widzę że ludzie się uczą i jak przez kilka miesięcy postoją w korku przez remonty to sami się przekonują że najpiepiej działa suwak.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Ale o tym ze jak jedzie tym lewym pasem i się wpycha na prawy pas stwarzając zagrożenie to już nikt nie napisze. W przepisach prawa drogowego nie ma czegoś takiego jak jazda na suwak a zmieniając pas należy ustąpić pierwszeństwa osobą znajdującym się na tym pasie. Ale te cwaniaki cisną lewym pasem i się wpierdalają innym przed nos. A jak wiadomo nikt nie chce być poszkodowanym i woli puścić cwaniaka niż mieć rozbite auto odszkodowanie nieadekwatne oraz strata czasu…

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Widać ze konkretny leb z Ciebie i przez takich właśnie mamy korki. Oczywiscie za granicą już nie bylbys taki chura bura bo za takie cuda przytulilbys z 500 Euro

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Bredzisz.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Kolega Marcin ma racje.a tu jakiś zachodni kowboj się znalazł.jak nie pasuje to won na zachód

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Trzeba byc fujarą żeby nie rozumieć jazdy na suwak…

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Zgadzam się z panem Marcinem. Artykuł brzmi tak jakby pisała to typowa opozycja.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

A z drugiej strony uważam że jeżeli to tak zwany suwak jest lepsze ponieważ nie prowokuje do wyprzedzania całego zatoru lewym pasem który jest wolny bo wszyscy grzecznie stoją w kolejce I wtedy sprawiedliwie można terminowo przyjechać przez korek o ile wszyscy się dostosowują do tak zwanego suwaka a nie wyprzedzają na siłę bycie szeryfem z kolei powoduje dużo agresji co może doprowadzić do niepotrzebnych starczy na drodze a z trzeciej strony Pozostaje jeszcze pytanie co z tak zwanym korytarzem życia i wracając do kodeksu ruchu drogowego Nie przypominam sobie aby były w nim jakiekolwiek zapisy na temat jazdy na tak zwany suwak znam tylko zalecenia w postaci znaków które są montowane wzdłuż dróg to wszystko

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Straszny z Ciebie cebulak polski. Typowy wszystkowiedzak, poczytaj troszkę człowieku zamiast pisać bzdury. A tak prywatnie to się rozpędź i walnij w drzewo.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Chcesz to jedziesz prawym, chcesz to lewym.
Blokuje ten kto nie zdaje sobie sprawy z tego że to ustawnia jazdę. Jak mi sie spieszy to lece lewym, jesli nie mam potrzeby to prawym. Trzeba byc ogniyantem zeby tego nie pojac. Ale jaj ktoś mieszka na wiosce z jedna droga to co sie dziwić . Zapraszam do Krakowa o Niemczech nie wspomnę bo czemu tutaj żaden szeryf nie zrobi czegoś takiego.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Dobrze że blokuje ….

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze