Syrena Nixi prosto z Żerania

Polski rząd snuje plany o elektrycznym boomie w motoryzacji, a tymczasem firma AK Motor przygotowuje pierwszy samochód elektryczny produkowany w naszym kraju. Syrena Nixi będzie montowana na Żeraniu - właśnie ruszyły zamówienia.

Firma AK Motor stoi za jedną z prób wskrzeszenia Syreny. Firma powstawała w 2012 roku ma już na koncie kilka ambitnych projektów, a jakiś czas temu nabyła prawa do korzystania z nazwy Syrena. Kolejnym krokiem ma być wdrożenie do produkcji pierwszego elektrycznego samochodu zbudowanego w Polsce, a pomoże w tym rządowy Plan Rozwoju Elektromobilności.

AK Motor pokazało kilka dni temu kolejny projekt. Tym razem jest to miejski samochód o napędzie elektrycznym. Syrena Nixi, bo o niej mowa, będzie autem dopuszczonym do ruchu w kategorii M1, czyli pozwoli na przewożenie dwóch osób z bagażem.

Elektryczne mikrosamochody cieszą się dużą popularnością we Francji, ale w Polsce ta nisza nie została mocno wyeksploatowana. Wszystko ze względu na wysokie ceny takich samochodów. Syrena Nixi ma to zmienić, a twórcy pojazdu liczą w tej kwestii na pomoc rządu. Tym bardziej, że będzie to projekt w całości  „made in Poland”.

Na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat samochodu, ale producent obiecuje zasięg na poziomie 150 km, który wystarczy do codziennej jazdy po mieście. W ciągu 15 minut będzie można naładować akumulatory do pojemności 90 proc., co pozwoli przejechać 100 km.

Prace nad nowym modelem są w początkowej fazie rozwoju, ale firma już teraz zbiera zamówienia. Produkcja, zgodnie z obietnicą, będzie się odbywać na Żeraniu.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Najważniejsze, że na materiałach reklamowych jest wymalowane polskie godło. Zarobi na siebie jako viral natomiast od renderów do sukcesu rynkowego bardzo długa droga.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze