Syn Schumachera robi kurs na prawo jazdy

W sieci ruszyła seria filmów pt. „Fahrschule Furious”. Główną rolę odgrywa tam Mick Schumacher, syn jednego z najbardziej utytułowanych kierowców Formuły 1. Zobaczcie, jak radzi sobie podczas kursu na prawo jazdy.

Na prawym fotelu Mercedesa A45 AMG, w roli instruktora wystąpił znany niemiecki komik Harry G, który poucza młodego Micka na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jedną z pierwszych lekcji jest jazda po rondzie, gdzie pojawia się nieoczekiwana przeszkoda. Na szczęście umiejętności młodego „Quick Micka” pozwalają ominąć przeszkodę, a instruktor porównuje go do samego Olivera Kahna.

https://www.youtube.com/watch?v=s66O5ZlX5V4

Podczas kolejnego odcinka Mick Schumacher pokazuje instruktorowi, jak szybko zaparkować samochód za jednym zamachem.

https://www.youtube.com/watch?v=Uc_UAa8brLA

Syn Michaela Schumachera ma zaledwie 18 lat, ale od 2008 roku jest aktywnym kierowcą wyścigowym. Najpierw za kółkiem gokartów, później w coraz bardziej wymagających seriach. W poprzednim sezonie startował w Formule 4 ADAC w barwach zespołu Prema Powerteam, z którym zajął drugie miejsce. W tym roku przesiada się do bolidów Formuły 3 w ramach zawodów organizowanych przez FIA. Pierwsza runda startuje już w połowie kwietnia na torze Silverstone.

 

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze