Karolina Chojnacka

Sylwia „Dzikuska” Dzik Mistrzynią Polski Pit Bike SM!

Dwa dni zmagań na koszalińskim Motoparku wyłoniły Mistrzów Polski Minimotocykli Pit Bike. To był bardzo trudny test, do którego stanęło 81 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Rywalizowali w ośmiu klasach, a każdy z nich musiał wykazać się w kwalifikacjach i trzech wyścigach.

Mistrzostwa Polski Pit Bike SM to był wielki sprawdzian dla zawodniczek, zawodników i organizatorów, którzy podczas wielkiego finału stanęli do walki z żywiołem.

Na koszaliński tor przyjechali najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy. Każdy z nich miał apetyt na najwyższe trofeum sezonu. Mistrzowskie tytuły przyznano w ośmiu klasach, podzielonych według wieku zawodników i pojemności sprzętu. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a wszystko zmieniało się w zawrotnym tempie.

Sylwia Dzik Mistrzynią Polski Pit Bike SM

W stawce tegorocznych Mistrzostwa Polski Pit Bike SM rywalizowało w klasie Pit Ladies dziesięć pań oraz trzy dziewczynki: Julia Jantarska, która w klasie Stock 90 zajęła drugie miejsce, Laila Bielecka i Latika Opalińska.

Tytuł Mistrzyni Polski Pit Bike SM wywalczyła Sylwia „Dzikuska” Dzik. Vice Mistrzynią Polski Pit Bike SM została Joanna Rutkowska, a zeszłoroczny tytuł 2 Vice Mistrzyni Polski Pit Bike SM obroniła Oliwia „Młoda” Wojcieska.

Sylwia Dzik Mistrzynią Polski Pit Bike SM!
Sylwia Dzik Mistrzynią Polski Pit Bike SM, fot. Pitbike24

Sylwia Dzik ma 29 lat i pochodzi z Podkarpacia. Swoją przygodę z motocyklami rozpoczęła już ponad 11 lat temu, a do świata Pit Bike’ów dołączyła w 2018 roku. Debiutując zajęła drugie miejsce w Pucharze Polski Pit Bike SM. W sezonie 2019 miała przerwę od ścigania, jednak rok później powróciła do wyścigów w świetnej formie.