Świetny wynik Roberta Kubicy!

Nico Rosberg, Fernando Alonso i Sebastian Vettel byli kolejno najszybszymi kierowcami podczas trzech sesji treningowych przed GP Europy w Walencji.

Najbardziej utytułowany… i co dalej
fot. Mercedes GP

Przy pięknej pogodzie, temperaturze powietrza powyżej 20 stopni i nawierzchni ponad 30 stopni Celsjusza zawodnicy próbowali znaleźć najlepsze ustawienia na hiszpański „uliczny” tor. Bridgestone przygotował na ten wyścig opony ze średniej i super-miękkiej mieszanki.

Można by powiedzieć, że po raz pierwszy w tym roku pazur pokazał zespół Mercedesa. Szkoda, że tylko jeden… Chyba warto przy tej okazji przyjrzeć się nieco bliżej sytuacji w tym teamie. Zarówno w piątek, jak i sobotę Nico Rosberg radził sobie znacznie lepiej od Michaela Schumachera. Taki układ w niemieckim zespole to już standard w tym sezonie. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie różnice pomiędzy wynikami obydwu kierowców.

W pierwszym treningu Rosberg uzyskał wynik lepszy od Schumachera o 1,137, w drugim o 0,637, w trzecim 0,400 sekundy. Oczywiście, jak zwykle pamiętamy podstawową zasadę – to tylko treningi! Nie mniej jednak, z całym hałasem na temat tego, jak zespół ustawia wszystko pod kątem Mistrza, smutno wyglądają jego wyniki. Rozumiemy oczywiście, że stawka jest bardzo wyrównana, a w niej kilku znakomitych kierowców w świetnych samochodach. Nie jest łatwo, nawet takiemu zawodnikowi jak Schumacher, przebić się przez kolejkę pretendentów do zwycięstw. Na początku sezonu niektórzy twierdzili, że siedmiokrotny mistrz świata nie ma szans. Inni, że zapowiada się ciekawa walka pomiędzy nim, a młodszym Rosbergiem. To Schumacher miał motywować byłego kierowcę zespołu Williams. Może jednak powinniśmy przestać oczekiwać od Schumachera miejsc na podium – może coś stało się z jego „głodem zwycięstwa”, a on zwyczajnie kocha to robić i dlatego powrócił na tor. Z pewnością jego doświadczenie przydaje się zespołowi. Szkoda tylko, że nie jest on konkurencyjnym partnerem Rosberga.

Wydaje się, że sytuacja podobnie wygląda w Renault. Osiągnięcia Roberta Kubicy są nieporównywalne do niższego poziomu, jaki reprezentuje jeszcze Vitalyi Petrov. Rosjanin ma jednak wytłumaczenie – znacznie mniejsze doświadczenie. Chciałoby się, aby zawodnicy Renault i Mercedes byli w stanie konkurować ze sobą tak, jak to robią Webber i Vetel, czy Button i Hamilton. Rywalizacja na torach byłaby jeszcze ciekawsza.

Treningi były dla nas tym bardziej interesujące, że w ostatnich minutach 3. sesji wszystko wskazywało na to, że najlepszym czasem będzie mógł pochwalić się Robert Kubica. Sebastian Vettel okazał się jednak o 0,102 sekundy szybszy.

Jakby nieobecny na torach w tym sezonie jest Williams. Wreszcie dziś w Walencji Rubens Barrichello był w stanie uzyskać 6. czas w 3. sesji treningowej. Poczekajmy więc na kwalifikacje.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze