Świetny wynik kwalifikacyjny Piotra Biesiekirskiego w Moto2

Świetny wynik kwalifikacyjny Piotra Biesiekirskiego w Moto2

07 lipca 2020
18-letni Piotr Biesiekirski z szóstej pozycji wystartuje do wtorkowych wyścigów pierwszej rundy motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 w portugalskim Estoril. To najlepszy wynik kwalifikacyjny w karierze pierwszego i jedynego Polaka w stawce.
Loading module...

Szóstym miejscem w poniedziałkowych czasówkach reprezentant ekipy Euvic Stylobike poprawił swój dotychczasowy najlepszy wynik z kwalifikacji, dziesiątą lokatę wywalczoną w sezonie 2018 w hiszpańskim Jerez de la Frontera. Jego najlepszym wynikiem w wyścigu jest z kolei siódma pozycja zdobyta dwa lata temu w Walencji.

We wtorek Biesiekirski wystartuje w dwóch pierwszych wyścigach sezonu ME Moto2, które rozpoczną się odpowiednio o 13:00 i 16:00 polskiego czasu. Zmagania będzie można oglądać na YouTubie, pod adresem https://youtu.be/4XY5I5HpJQI

Prosto z Estoril zawodnicy mistrzostw Europy udadzą się na inny portugalski tor, w Portimao, gdzie w poniedziałek wystartują w dwóch kolejnych wyścigach.

To był bardzo udany dzień - mówi Piotr Biesiekirski. - Pierwsza czasówka nie poszła idealnie, dlatego wiedziałem, że w drugiej mamy jeszcze zapas i będę mógł poprawić dziewiąte miejsce, które i tak byłoby moim najlepszym wynikiem w kwalifikacjach w Moto2. Podczas drugiej sesji czułem się na motocyklu bardzo dobrze, poprawiłem swój najlepszy czas o blisko cztery dziesiąte sekundy i zapewniłem sobie start z drugiego rzędu. Byłem także w stanie popracować nad ustawieniami i tempem na jutrzejsze wyścigi, więc to był bardzo dobrze wykorzystany dzień. Pierwsza trójka jest bardzo szybka, dlatego jutro priorytetem będzie jak najlepszy start i dobre wejście w pierwszy zakręt, aby następnie jak najdłużej utrzymać się z czołówką i walczyć do samej mety o jak najwyżej miejsce.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!