Święta z Lamborghini

Do świąt zostało jeszcze trochę czasu, ale niektórzy zapobiegliwi już zaczynają do nich przygotowania. Przykładem może być... Lamborghini. Włoski producent jak co rok zachwycił wielbicieli marki gustownymi akcesoriami świątecznymi.

Lamborghini pod choinką… niestety bez kluczyków
fot. Lamborghini Store

Bombki, świeczki, kalendarze, pudełka do pakowania prezentów – luksusowe świąteczne drobiazgi w przepięknych kolorach Lamborghini Gallardo LP 550-2 Valentino Balboni, Bleu Caelum oraz White Monocerus. Któż nie chciałby ich mieć?

Pytanie niby retoryczne, ale jednak mogą się zdarzyć tacy, którzy na choince wolą bałwanki i mikołaje niż logo Lambo. Tacy zapewne poskąpią na świąteczne, za to markowe ozdoby 350 złotych za 3 bombki, czy 200 złotych za świeczki.

Dla tych, którzy chcieliby obdarować bliskich jednym z unikalnych kalendarzy lub zapakować prezent w przyprawiające o szybsze bicie serca pudełko, oferta może się wydać interesująca. Dlatego warto śledzić sklep internetowy marki, gdzie już niedługo pojawią się świąteczna akcesoria.

Więcej o akcesoriach Lamborghini znajdziesz tutaj.

Najnowsze

Kobiety w Kia Lotos Cup

Raz pod wozem, raz na wozie - można powiedzieć podsumowując występy Pań w serii wyścigowej Kia Lotos Cup. Najbardziej zażarty bój o miejsca w Picanto toczyła Magda Wilk i Ola Furgał, kończąc sezon na odpowiednio 8 i 7 miejscu. Monika Luberadzka zajeła w pro_cee'd 9. lokatę.

Czasem kierowcy jeżdżą na żyletki – na pierwszym planie Magda Wilk
fot. Kia

W miniony, sobotni wieczór na Autodromie Brno odbyła się uroczysta gala, w czasie której najlepsi kierowcy Kia Lotos Cup w sezonie 2009 odebrali puchary i nagrody regulaminowe. 

W rozgrywanym po raz czwarty serialu Picanto najwięcej punktów zgromadził na swoim koncie Michał Kijanka. Zgodnie z pucharową tradycją w dwunastu rozegranych wyścigach zwyciężał pięciokrotnie. W czasie uroczystego zakończenia sezonu w Brnie odebrał kluczyki do Kia Picanto. Drugie miejsce i tytuł wicemistrzowski wywalczył Maciej Kopański, na trzecim miejscu ukończył tegoroczne zmagania Piotr Materzyński. W sezonie 2009 sklasyfikowano 26 zawodników, w tym trzy panie. Na 7 pozycji uplasowała się Ola Furgał, a zaraz za nią – ze stratą jedynie dwóch punktów – Magdalena Wilk, którą wspierała Motocaina. Magda w przedostatnim wyścigu dachowała i w decydujących zawodach w Brnie startowała wynajętym autem. Na piętnastym miejscu ukończyła tegoroczną rywalizację Klara Ruszkowska-Rosłan. 

Miło wiedzić kobietę na podium Kia Lotos Cup – Magda Wilk podczas rundy w Poznaniu.
fot. Kia

Magda Wilk – głównym założeniem na sezon 2009 bylo znalezienie sie w pierwszej piątce. Realizacja celu m.in. dzięki świetnemu przygotowaniu auta przez fachowców z Nowicki Auto Serwis szła zgodnie z planem. Nietesty po dachowaniu na przedostatniej rundzie uciekło zbyt dużo punktów i było już niemożliwe aby odrobić straty. Tak czy inaczej sezon uważam za udany. Walka w ścisłej czołówce jak i pierwsze podium w karierze pokazały, że nawet przy małym budżecie można osiągnać sukcesy w tym sporcie.
Plany na przyszły sezon zależą głównie od kwestii finansowych. Na pewno będę chciała pokazać się na torach, bądź oesach, ale to wszystko zależy od sponsorów. Może uda sie przejść do rajdów, które od lat są moim marzeniem…

Ola Furgał – W tym roku bywało różnie, raz na wozie, raz pod wozem. W sumie skończyło się świetnie, chociaż mam wrażenie, że w klasyfikacji mogłabym być wyżej. Gdybym tylko miała trochę mniej nieplanowanych przygód.

Po raz pierwszy w czteroletniej historii markowych wyścigów Kia zdobywcą pucharu w pro_cee’d oraz mistrzem Polski został kierowca, który odniósł sześć, a nie pięć, jak w minionych latach, zwycięstw w rozegranych w sezonie wyścigach. Kamil Raczkowski po raz szósty stanął na najwyższym podium, drugie miejsce zajął Andrzej Gasenko, a trzecia lokata przypadła w udziale Łukaszowi Błaszkowskiemu. W sezonie sklasyfikowano 21 kierowców – Monika Luberadzka – jedyna kobieta w serii pro_cee’d, zajęła w klasyfikacji końcowej dziewiąte miejsce.

Wyniki Kia Picanto Cup znajdziesz klikając tutaj.

Wyniki Kia pro_cee’d znajdziesz tu. 

Najnowsze

Panamera powstała z marzeń

„Ponad 60 lat temu doktor Ferry Porsche nie mógł znaleźć samochodu swoich marzeń... a więc zbudował go". Tak zaczyna się reklama najnowszego Porsche Panamera. Obejrzyjcie jak wyglądają marzenia.

O tym samochodzie mówi się ostatnio naprawdę dużo – nie ma się co dziwić, każdej premierze marki Porsche towarzyszy duży szum medialny, a nowe modele wzbudzają wiele kontrowersji – tak jest i tym razem. Media zachwycają się mocnymi silnikami Panamery i luksusowym wyposażeniem auta, zażarcie dyskutuje się jednak czy prawdziwy sportowy samochód może być dla czterech osób? W tym spocie telewizyjnym słyszymy głośne i wyraźne „tak”.

Jak podoba wam się zestawienie wszystkich dotychczasowych modeli marki? 60 letnia historia powstała z marzeń – to robi wrażenie. Warto marzyć! 

Zapraszamy Was też do obejrzenia naszego pierwszego filmiku z serii Motocaina TV – w roli głównej Porsche Panamera.

Najnowsze

Straż Miejska zapłaci nam za mandaty

Idea jest prosta - otrzymałaś swój uroczy portret wykonany przez fotoradar Straży Miejskiej i na dodatek miało to miejsce pomiędzy 15 stycznia 2004 roku a 28 marca 2007 roku ? Możesz się domagać zwrotu zapłaconego mandatu i zadośćuczynienia od Skarbu Państwa.

Widzisz znak uważaj? Nielegalne fotoradary to przeszłość
fot. Motocaina

Niektóre przepisy mają to do siebie, że są… nielegalne. Tak było z wykorzystywaniem fotoradarów przez pracowników Straży Miejskiej. Strażnicy zdjęcia robili (przez trzy lata wystawiając kilkadziesiąt tysięcy mandatów), mandaty wystawiali, a winni płacili – nikt jednak nie wiedział, że rozporządzenie MSWiA pozwalając strażnikom miejskim na korzystanie z fotoradarów jest niezgodne z ustawą. Gdy sprawa wyszła na jaw a Trybunał Konstytucyjny zakwestionował rozporządzenie przepisy zmieniono, to jednak nie koniec… Ci którzy dostali mandaty dostali je bezprawnie, jeśli więc jesteś jedną z bezprawnie ukaranych pamiętaj, że możesz odzyskać swoje pieniądze. Wystarczy trochę cierpliwości, wytrwałości i konsekwencji…

źródło: Rzeczpospolita

Najnowsze

Relacja Moniki Jaworskiej z Misano

To był weekend zakręcony jak włoskie lody! - dzieli się wrażeniami wprost z motocyklowych Mistrzostw Włoch Kobiet w Misano Monika Jaworska. Mimo wywrotki na 2 okrążeniu, do końca wyścigu zdołała się przebić na 3. pozycję, co dało jej w klasyfikacji generalnej wicemistrzostwo Włoch!

Monika uwielbia wchodzić w zakręty!
fot. OLIVER Fotoagenzia

W Misano, podczas minionego weekendu miała miejsce ostatnia, rozstrzygająca runda pucharu Mistrzostw Kobiet we Włoszech. Zwykle słoneczna Italia przywitała mnie deszczową, zimną pogodą, co nie nastrajało  zbyt optymistycznie. Warunki były naprawdę ciężkie podczas piątkowych treningów. Dodatkowym utrudnieniem była jazda na zużytych mocno oponach. Niestety za ogumienie płacę sama, więc na nowy komplet musiałam poczekać do sobotnich kwalifikacji.

Zobacz przepiękną galerię zdjęć Moniki z Misano pod artykułem.

Na szczęście w 2008 roku podczas testów Triumpha Daytony gościłam na torze w Misano po raz pierwszy, więc znałam już konfigurację toru. Trzy treningi były w zupełności wystarczające, motocykl nie sprawiał żadnych problemów, jedynie układ hamulcowy wymagał drobnej regulacji. Aura w sobotę okazała się dla zawodników bardziej łaskawa, obfita w słońce i bezchmurne niebo. Podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej uzyskałam czas 1’50 co dało mi pierwsza pozycję startową. W ostatniej rundzie nie brała udziału Alessia Polita, ponieważ wygraną w Vallelundze zapewniła sobie Mistrzostwo Włoch. Tym samym stała przede mną ogromna szansa na pierwszą wygraną w tym sezonie. Drugi bieg kwalifikacyjny niestety nie udał się przez wyciek oleju z motocykla. Obsługa techniczna toru nie była na tyle łaskawa, aby zasygnalizować fakt, że w zakręcie jest rozlana niebezpieczna dla jednośladów ciecz przez, co wielu zawodniczek, łącznie ze mną złapało uślizg i o mały włos nie wyjechałyśmy się przez to w żwir. Czasy pozostały bez zmian.

Nasz liderka atakowana przez rywalkę.
fot. OLIVER Fotoagenzia

Wieczorem przez Misano przetoczyła się fala burz połączona z gwałtownymi ulewami, więc niedziela stała pod jednym, wielkim znakiem zapytania. Na szczęście nazajutrz słoneczko grzało, wiaterek lekko dmuchał, tor był suchy, a wszyscy w doskonałych humorach. Wyścig zaplanowano na 16:20 i tym razem nie było żadnych niespodzianek.

W pełni gotowości, skupiona i nastawiona na ostrą rywalizację stanęłam na swoim pierwszym w tym sezonie pole position. No to jazda! Udało mi się od razu zająć pierwszą lokatę w stawce. Drugie okrążenie dobiega końca, składam się w zakręt, kiedy nagle zawodniczka jadąca za mną, Alessia Falzoni, popełnia błąd próbując mnie zaatakować i podcina mój motocykl, jakby wjeżdżając pode mnie. Udało mi się motocykl wyprostować, jednak Alessia zalicza piękną glebę na prawy bok przez co i mnie ściąga na żwir. Chwila konsternacji, szybko podnoszę motocykl, odpalam, stwoerdzam, że mogę jechać dalej, dostaje pozwolenie na powrót i błyskawicznie włączam się do pogodni za stawką. Nawet nie macie pojęcia jaka wstąpiła we mnie złość. Z pierwszej pozycji znalazłam się na dziesiątej! Krew buzowała mi żyłach, odkręciłam manetkę na maksa i postawiałam wszystko na jedną kartę! Od tamtego momentu do końca wyścigu pozostało 10 okrążeń. Udało mi się wyprzedzić ostatecznie 7 zawodniczek przez co wyścig ukończyłam na trzeciej pozycji, a przed metą dzieliły mnie centymetry, aby wyprzedzić jadącą na drugiej pozycji Sharon Mermet.

Monika cieszy się z wygranej w tradycyjny dla siebie sposób 🙂
fot. OLIVER Fotoagenzia

Udało mi się wyjść z opresji. Dowiozłam kolejne punkty do mety przez co obroniłam  drugą pozycję w klasyfikacji generalnej i zdobyłam Wicemistrzostwo w Pucharze Kobiet! Jednak niesmak i złość pozostały, tym bardziej, że zawodniczka, która spowodowala cxałe zamieszanie na torze nawet nie przeprosiła za swój błąd. Po raz drugi już podczas tych mistrzostw przeprowadziła nie udany atak na moją pozycję lądując w żwirze z tą różnicą, że tym razem ja odczułam bardzo mocno konsekwencje tego zachowania. Oprócz złości, dodatkowo mam pokiereszowany motocykl i sama jestem posiniaczona. Szczęście w nieszczęściu, że tak się to skończyło, ale do teraz czuję rozgoryczenie…

Teraz nadszedł czas odpoczynku, reperacji motocykla i odnowy sił. Planuje pozostać w pucharze kobiet Włoch i w sezonie 2010 powalczyć o Mistrzostwo. Po obecnych startach we włoskim teamie jestem bogatsza o mnóstwo doświadczeń, na które składa się wizyta na torach o różnej specyfikacji. Dodatkowo ciągle poszukuje sponsorów, którzy chcieliby mnie wesprzeć w moich staraniach za granicami naszego kraju. Szkoda tylko, że sytuacja w tej kwestii nie ulega zmianie i nie ma osób chętnych do pomocy. Trzeba mieć jednak nadzieje i ciągle stawiać sobie nowe wyzwania i cele. To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest każdego dnia fascynujące i mimo licznych niepowodzeń nadal dążymy do ich realizacji. Dlatego pamiętajcie: marzenia trzeba mieć i zawsze starać się je realizować – to się naprawdę udaje! 

Czytelnikom Motocainy.pl bardzo dziękuje za wiernie kibicowanie podczas moich włoskich zmagań!

Najnowsze