Świąteczne wydanie Biuletynu „Kobiety w Motorsporcie” PZM

Zespół ds. Kobiet w Polskim Związku Motorowym sprawił nie lada prezent wszystkim fanom udziału kobiet w sporcie motorowym i ich pasji motoryzacją. Oto świąteczne wydanie Biuletynu PZM.

Gdy zbliżają się Święta i Nowy Rok mamy wrażenie, że pewien etap się kończy. Jesteśmy nie tylko o kolejny rok starsi, mądrzejsi i bardziej doświadczeni, ale także analizujemy swoje przeżycia, uczestnictwo w różnych przedsięwzięciach, starty w zawodach, czy cały sportowy sezon. Podsumowujemy to, co dotychczasowe, ale i planujemy kolejne aktywności.

Rok 2018 będzie rokiem szczególnym dla Zespołu ds. Kobiet PZM. Wkrótce rozpocznie się w Polsce wspaniały projekt „Dziewczyny na karty”, któremu przyświeca idea rozwijania pasji sportu motorowego wśród młodych dziewcząt. Do udziału w zawodach zaproszone są dosłownie wszystkie chętne osoby płci żeńskiej, w wieku od 13 do 18 lat. To ogromna szansa nie tylko na spróbowanie własnych sił w profesjonalnej, kartingowej rywalizacji i być może zajęcie miejsca na podium, ale także wspaniała przygoda! Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami programu na kolejnych stronach Biuletynu.

Polecam także lekturę artykułów z zakończonych, często dużymi sukcesami, konkurencji dwóch zawodniczek: Gosi Rdest – kierowcy wyścigowego (wyścigi na torze) oraz Klaudii Podkalickiej – kierowcy rajdowego (rajdy offroad i cross-country). Obie osiągnęły w zeszłym sezonie bardzo wiele – gratulacje!

Dla zawodniczek końcówka roku zawsze obfituje w sportowe emocje. Tradycyjnie sezon rajdowy kończy Rajd Barbórka, który dostarcza pilotkom i kierowcom mnóstwo adrenaliny. W tym roku wystartowało aż osiem kobiet, które podzieliły się z nami swoimi przeżyciami .

Jak zawsze w Biuletynie piszemy także o kobietach, które inspirują innych. Ani Jackowskiej, która opisuje swój ostatni wyjazd z cyklu „Polskie Zachwyty Motocyklowe” w towarzystwie motocyklistów. Emilii Plak – „latającej” motocyklistce. Izie Gogulskiej – podróżniczce motocyklowej. Ani Wygachiewicz, która zachęca do spróbowania sił w trialu. Każda z nich jest w tym, co robi, wyjątkowo dobra, ale i ma chęć, aby się tą pasją dzielić z innymi. I takich ludzi więcej w Waszym otoczeniu Wam życzę!

Wesołych Świąt!

Katarzyna Frendl

{{ download(204) }}

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze