Świąteczne wydanie Biuletynu "Kobiety w Motorsporcie" PZM

Świąteczne wydanie Biuletynu "Kobiety w Motorsporcie" PZM
Zespół ds. Kobiet w Polskim Związku Motorowym sprawił nie lada prezent wszystkim fanom udziału kobiet w sporcie motorowym i ich pasji motoryzacją. Oto świąteczne wydanie Biuletynu PZM.

Gdy zbliżają się Święta i Nowy Rok mamy wrażenie, że pewien etap się kończy. Jesteśmy nie tylko o kolejny rok starsi, mądrzejsi i bardziej doświadczeni, ale także analizujemy swoje przeżycia, uczestnictwo w różnych przedsięwzięciach, starty w zawodach, czy cały sportowy sezon. Podsumowujemy to, co dotychczasowe, ale i planujemy kolejne aktywności.

Rok 2018 będzie rokiem szczególnym dla Zespołu ds. Kobiet PZM. Wkrótce rozpocznie się w Polsce wspaniały projekt „Dziewczyny na karty”, któremu przyświeca idea rozwijania pasji sportu motorowego wśród młodych dziewcząt. Do udziału w zawodach zaproszone są dosłownie wszystkie chętne osoby płci żeńskiej, w wieku od 13 do 18 lat. To ogromna szansa nie tylko na spróbowanie własnych sił w profesjonalnej, kartingowej rywalizacji i być może zajęcie miejsca na podium, ale także wspaniała przygoda! Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami programu na kolejnych stronach Biuletynu.

Świąteczne wydanie Biuletynu "Kobiety w Motorsporcie" PZM
Polecam także lekturę artykułów z zakończonych, często dużymi sukcesami, konkurencji dwóch zawodniczek: Gosi Rdest - kierowcy wyścigowego (wyścigi na torze) oraz Klaudii Podkalickiej - kierowcy rajdowego (rajdy offroad i cross-country). Obie osiągnęły w zeszłym sezonie bardzo wiele - gratulacje!

Dla zawodniczek końcówka roku zawsze obfituje w sportowe emocje. Tradycyjnie sezon rajdowy kończy Rajd Barbórka, który dostarcza pilotkom i kierowcom mnóstwo adrenaliny. W tym roku wystartowało aż osiem kobiet, które podzieliły się z nami swoimi przeżyciami .

Jak zawsze w Biuletynie piszemy także o kobietach, które inspirują innych. Ani Jackowskiej, która opisuje swój ostatni wyjazd z cyklu „Polskie Zachwyty Motocyklowe” w towarzystwie motocyklistów. Emilii Plak - „latającej” motocyklistce. Izie Gogulskiej - podróżniczce motocyklowej. Ani Wygachiewicz, która zachęca do spróbowania sił w trialu. Każda z nich jest w tym, co robi, wyjątkowo dobra, ale i ma chęć, aby się tą pasją dzielić z innymi. I takich ludzi więcej w Waszym otoczeniu Wam życzę!

Wesołych Świąt!

Katarzyna Frendl

Biuletyn "Kobiety w Motorsporcie" PZM
Pobierz: biuletyn_kobiety_w_motorsporcie_pzm.pdf
Rozmiar: 3.05 MB

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.