Suzuki Swift – nowa generacja już w Europie

Jeden z najpopularniejszych miejskich samochodów, a zarazem ulubieniec kobiet, w końcu zadebiutował w Europie. Na targach w Genewie zaprezentowano najnowszą odsłonę Suzuki Swift.

Nowy Swift pojawił się kilka miesięcy temu na rynku japońskim, ale dopiero teraz możemy poznać jego europejskie oblicze. Nowa generacja ma 3840 mm długości i 1735 mm szerokości. Auto zostało skrócone o 10 mm w porównaniu z dotychczasową wersją, ale rozstaw osi powiększył się o 20 mm. 

To oznacza, że w kabinie pojawi się jeszcze więcej miejsca, a bagażnik jest większy o 54 litry, dając w sumie 254 litry pojemności. Nowa generacja Swifta powstała w oparciu o zupełnie nową platformę HEARTECT. Sztywniejsza konstrukcja zapewnia większe bezpieczeństwo, lepsze właściwości jezdne i mniejszą masę. Podstawowa wersja waży zaledwie 840 kg, czyli o 125 kg mniej niż aktualnie sprzedawany model.

Miejskie auto będzie dostępne z jednych z dwóch silników benzynowych. Podstawowa jednostka to turbodoładowany 1.0 Boosterjet, a alternatywą będzie wolnossący 1.2 Dualjet. Obydwa silniki będą dostępne w wariancie SHVS, czyli tzw. „mild hybryda”. Z silnikiem spalinowym połączono specjalny alternator zintegrowany z rozrusznikiem. Przy wykorzystaniu energii zgromadzonej w akumulatorze litowo-jonowym wspomoże jednostkę podczas przyspieszania.

Standardowo silniki występują z pięciobiegową skrzynią ręczną, ale za dopłatą będzie oferowana skrzynia sześciobiegowa lub bezstopniowa CVT (tylko dla 1.2).

 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

fajny, niewielki miejski samochód. Mogłabym taki mieć 🙂 a na zdjęciu błyszczy się rewelacyjnie! ale to już mozna załatwic http://k2.com.pl/produkty/k2-quantum?utm_source=b2cms&utm_medium=ko

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze