Suzuki Shell Motoszkoła, także dla kobiet

Warto się szkolić, to wiadomo nie od dziś. Zwłaszcza jazda na motocyklu wymaga odpowiedniego przygotowania. Dlatego jeśli posiadasz Suzuki, zerknij na harmonogram szkoleń organizowanych przez importera oraz Shell. Jedna lipcowa edycja zarezerwowana jest tylko dla motocyklistek.

fot. Suzuki

Podajemy lipcowe terminy szkoleń Suzuki Shell Moto Szkoły, podczas których uczestnicy będą mogli doskonalić swoje umiejętności i poprawić technikę jazdy na motocyklu* pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Każdy kurs obejmuje część teoretyczną i ćwiczenia praktyczne. Cena szkolenia wynosi 149 zł.

Zapisy prowadzą autoryzowani dealerzy Suzuki wg poniższego harmonogramu:

3 lipca – Suzi Moto w Bielsku Białej

4 lipca – Pol-Motors we Wrocławiu

24 lipca – Rider w Krakowie

25 lipca – Moto Joker w Częstochowie

1 lipca – Suzuki Jaskłowski w Modlinie

10 lipca – Suzuki Shell Moto Szkoła dla Kobiet w Modlinie

14 lipca – Ingot i Krawczyk Motocykle w Gdańsku

15 lipca – Suzuki Piaseczno w Modlinie 

Więcej szczegółów na stronie www.suzuki-moto.pl

* Szkolenia organizowane dla posiadaczy motocykli Suzuki

Najnowsze

Dni otwarte w Honda Motorista – jest impreza!

Jazdy testowe motocyklowymi nowościami Hondy, promocje cenowe, darmowe przeglądy, konkursy, nocne zakupy i bezpłatny serwis kasków Shoei to tylko namiastka atrakcji, które już od jutra czekają na motocyklistki u warszawskiego dealera Honda Motorista.

fot. Motocaina

Nadchodzą wakacje, a więc najwyższy czas zamiast o pracy pomyśleć trochę o sobie! Honda Motorista proponuje spędzenie weekendu 2-4 lipca na ul. Kopijników 42 – wjazd od ul. Artyleryjskiej, gdzie m.in.:
–  jazdy testowe nowościami Hondy: VFR1200FD, VT1300X Fury, oraz VT750S;
– promocje cenowe: 20% na kaski Marushin, 10% na kaski Caberg, 5% na kaski SHOEI, 5% na ubrania SPIDI
– darmowe przeglądy motocykla, np. przed wakacyjnymi wyjazdami (10 najważniejszych punktów serwisowych)
– konkursy z nagrodami (m.in.3 x rekawice Racer, kupony zakupowe 3 x 250zł, 30 spray’ów do łańcucha, 15 pająków, 6 ładowarek do akumulatora, koszulki, czapki, gadżety)

– W sobotę nocne zakupy, które rwają do 24:00, a okraszone będą imprezą, grillem i muzyką w barze Motorista
– duży wybór letniej odzieży na upalne dni
– jazdy testowe w kaskach Shoei i bezpłatny serwis kasków tej marki
– oraz wiele innych atrakcji…

fot. Motocaina

Wśród wszystkich odwiedzających oraz wśród kupujących organizoatorzy rozlosują atrakcyjne nagrody.

PROGRAM:

Piątek 11:00-19:00
11:30 Prezentacja Nowości Hondy VFR1200FD (Automatyczna skrzynia biegów) i VT750S
12:00 – 19:00 Jazdy testowe w kaskach SHOEI i bezpłatny serwis kasków SHOEI
12:00 – 18:00 Jazdy testowe motocyklami Honda
14:00 Pokaz działania kamizelki SPIDI NECK AIRBAG
18:00 Prezentacja Nowości Hondy VFR1200FD i VT750S

Cały dzień
Serwis – darmowe przeglądy stanu motocykla.

Sobota 10:00-24:00
11:00 Prezentacja Nowości Hondy VFR1200FD (Automatyczna skrzynia biegów) i VT750S
10:00 – 19:00 Jazdy testowe w kaskach SHOEI i bezpłatny serwis kasków SHOEI
12:00 – 18:00 Jazdy testowe motocyklami Honda
14:00 Pokaz działania kamizelki SPIDI NECK AIRBAG
14:00 Startuje Grill
18:00 Prezentacja Nowości Hondy VFR1200FD i VT750S
19:00 Startuje muzyka by DJ Magic i DJ Mati

Cały dzień
Serwis – darmowe przeglądy stanu motocykla.

Noc zakupów

Niedziela 10:00-15:00
11:00 Prezentacja Nowości Hondy VFR1200FD (Automatyczna skrzynia biegów) i VT750S
10:00 – 15:00 Jazdy testowe w kaskach SHOEI
11:00 – 14:00 Jazdy testowe motocyklami Honda
13:00 Pokaz działania kamizelki SPIDI NECK AIRBAG

Cały dzień
Serwis – darmowe przeglądy stanu motocykla.

Uwaga (dotyczy jazd testowych)!
Jazdy testowe motocyklami będa się odbywały motocyklami Honda:

– VFR 1200 FD (Automat),
– VT 1300 X, VT750 S (Nowość),
– VT750 Shadow,
– CBF 125

Ilość możliwych jazd testowych jest niestety ograniczona, dlatego chętnych Motorista prosi o wcześniejsze maile na adres: marketing@motorista.pl z wyszczególnieniem interesującego Was modelu (maksymalnie dwóch), który chcielibyście wypróbować.

Najnowsze

V Babozlot – motocyklistki z oktanami we krwi

Motocyklistki z całej Polski, działające wokół forum internetowego Motocykl i Dziewczyna, po raz piąty spotkały się na dorocznym Babozlocie.

[opis fotki]
fot. Patrycja Sołtysik

Motocyklistki skupione wokół internetowego forum Motocykl i Dziewczyna po raz V spotkały się na trzydniowym dorocznym, letnim „Babozlocie”. Tym razem ich smukłe sylwetki na stalowych maszynach można było zobaczyć na pięknie położonych drogach w okolicach Szymocic k. Raciborza. Na jubileuszową imprezę zjechało przeszło osiemdziesiąt niezrzeszonych dziewczyn z oktanami we krwi, które na Śląsk ściągnęły z całej Polski. Ponieważ „Babozloty” bardziej przypominają spotkania rodzinne, niż tradycyjne zloty, niektóre motocyklistki przybyły wraz z dziećmi, a w programie imprezy – prócz tradycyjnego ogniska (ze śpiewami przy akompaniamencie gitary) oraz tańców pod rockowe brzmienie – znalazła się wycieczka do zabytkowej kopalni „Louiza”, która dała możliwość zapoznania się zlotowiczom z pracą górników. Jak co roku przyznano też nagrodę za pokonanie najdłuższej trasy motocyklem – tym razem przypadła ona motocyklistce z Koszalina. Podobnie jak w ubiegłych latach i tej imprezie towarzyszyła aukcja charytatywna, na której motocyklistki licytowały, pozyskane uprzednio od sponsorów i sympatyków forum przedmioty (w większości związane z motoryzacją). Zorganizowano także loterię fantową. Zebrana kwota 6922 zł przeznaczona została w równych połowach na leczenie półtorarocznej dziewczynki chorej na nowotwór oraz opiekę psychologiczną dla dwójki innych dzieci, których jedno z rodziców zginęło w wypadku komunikacyjnym. 

fot. Patrycja Sołtysik

„Babozlot” był okazją dla warszawskiego dealera Hondy Motorista do przedstawienia swojej oferty i umożliwienia dziewczynom odbycia jazd próbnych wybranymi modelami. Firma Broombastic z Katowic zaprezentowała ubrania motocyklowe dedykowane kobietom. Motocyklistki mogły przymierzyć spodnie i kurtki ze specjalnych kolekcji dopasowanych do ich figur i potrzeb. 

Motocykl i Dziewczyna to na pewno pierwsza, a być może jedyna w Polsce tak liczna i prężnie działająca, niesformalizowana grupa kobiet na motocyklach. Ich Forum jest otwarte i przyjazne dla wszystkich. Dziewczyny promują netykietę, koleżeństwo, bezpieczną jazdę oraz wszelkie dostępne formy doszkalania.

Forum Motocykl i Dziewczyna założone na portalu gazeta.pl istnieje od maja 2004 r. Trudno jest określić dokładną liczbę członkiń tej społeczności, które same o sobie mawiają, że są „foremkami”, ponieważ na forum wchodzi się i zostaje tak długo, jak się zechce. Sporadycznie zaglądają na nie (i czasami zostają na „zawsze”) i panowie, o których dziewczyny pieszczotliwie mówią, że są forumowymi „rodzynkami”. Forumowiczki mieszkają w większości na terenie Polski. Od Koszalina po Kraków, od Lublina po Zieloną Górę, ale niektóre z nich można  też na  codzień spotkać w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech i Moskwie.

 

Najnowsze

Extreme Moto 2010 – relacja i galeria

Już po raz piąty na warszawskim lotnisku Bemowo odbyło się emocjonujące Extreme Moto. W ciągu dwóch dni fani takich dyscyplin jak stunt, FMX, drifting oraz supermoto, mogli zobaczyć najbardziej utalentowanych polskich zawodników w akcji oraz występy dwóch młodych stunterek: Ewy Pieniakowskiej oraz Mani.

O tytuł najlepszego stuntera rywalizowało 25 zawodników, w tym dwie kobiety. Niestety podczas treningów Ewa Pieniakowska uległa kontuzji, co uniemożliwiło jej dalszą rywalizację. Do niedzielnego finału jury zakwalifikowało piętnastu najlepszych. W finale mogliśmy oglądać mistrzowskie popisy kuzyna Ewy – Stunter’a 13 (Rafał Pasierbek), Łukasza FRS (Łukasz Bełz), oraz Pasio (Adrian Pasek). Najlepszym zawodnikiem okazał się pierwszy z nich. Przejazdy Rafała są na wyoskim, światowym poziomie i wzbudzają podziw nie tylko widzów, ale również innych polskich stunterów.

Monika Koch, czyli Mania – stunterka
fot. Jola Żuk

Oto jak start w zawodach wspomina jedna z dwóch startujących stunterek – 19 letnia Mania (Monika Koch):
– Ze względu na tak duży plac, nie mogłam przepuścić okazji na trening, więc jeździłam od samego rana. Przydały się rady starszych kolegów stunterów. Były także dwie niemiłe sytuacje, m.in. przed południem pękł mi wężyk od palliwa, zdarzyło się małe spięcie i mój motocykl się zapalił. Udało się go jednak ugasić, a sytuację opanować; obyło się bez strat. Potem siadła mi pompa paliwa, jednak Cygan i Qdłaty poradzili sobie z tym w błyskawicznym tempie, za co bardzo im dziękuję. Jeździło mi się super. Startowałam tylko w sobotę i to był mój pierwszy udział w Extreme Moto Bemowo. Jestem bardzo zadowolona ze swojego przejazdu. Ujeżdżam F4 is od zaledwie 3 tygodni, właściwie po 10 miesięcznej przerwie. Zawody EXM dla mnie to super sprawa. System oceniania jest już wg kryterium przyjętego w większości stron świata; obyło się też bez obsuw czasowych. Jeśli chodzi o prowadzących to także dawali radę. Przez te dwa dni ani przez chwilę nie było nudy, co chwilę działo się coś innego: stunt, fmx, supermoto, były też rozrywki dla najmłodszych. Dla nas, stunterów, było sporo miejsca do trenowania, co jest dużym atutem takiej imprezy. Osobiście bardzo mi się podobało, choć nie obyło się bez trudności. Zabrakło zmieniarki do opon, która w tamtym roku była… Teraz zawodnicy sami musieli sobie radzić w tej kwestii. Stunt show był dobrze zorganizowany, wszyscy byli podzieleni na 2 grupy, zarówno pierwszego jak i drugiego dnia, co pomogło też sędziom w ewentualnych naradach – podsumowuje Monika.

Kolejną budzącą ogromne zainteresowanie dyscypliną, był – jak co roku – freestyle. W konkursie wzięło udział 20 zawodników z całej Polski, z Bartkiem Ogłazą na czele. Podczas sobotnich prezentacji silny wiatr bardzo utrudniał wykonywanie wszelkich ewolucji, za to w niedzielę zawodnicy FMX mogli w pełni rozwinąć „skrzydła”. Dzięki temu widzowie mogli podziwiać wspaniełe flipy Działa (Piotr Potaczało) oraz niestamowite salta w wykonaniu Bartka Ogłazy.

fot. Jola Żuk

Odbyły się także zawody supermoto – mieszanki motocrossu i wyścigów drogowych. Duże prędkości, skoki oraz długie i efektowne slajdy u niejednego widza wzbudziły zachwyt i podziw.

Fanom samochodów, ani samym drifterom wiatr nie przeszkadzał, a nawet sprzyjał. Widowiskowe poślizgi, ryk silników i zapach palonej gumy, przeplatały się z pokazami aut marzeń. Podczas imprezy -oprócz podziwiania profesjonalistów – każdy mógł zasmakować sportowej rywalizacji na torze kartingowym w wyścigu Red Bull As w Karcie. Jest to kilkuetapowy program, który trwa od 1 maja do 4 września i obejmuje najlepsze tory gokartowe w Polsce. To jedyna w swoim rodzaju rywalizacja, która umożliwia w finale każdemu powyżej 12 roku życia i spełniającemu wymogi regulaminowe bezpośrednią rywalizację z kierowcą Red Bull Racing – Markiem Webberem

Klimat imprezy sprzyjał wypoczynkowi w sportowej i rodzinnej atmosferze. Widok ojca z dzieckiem na ręku nikogo nie dziwił. Zaskoczeniem natomiast dla widzów i pewnie samej zainteresowanej było jednak inne, niecodzienne wydarzenie. Podczas imprezy przy aplauzie widzów jeden ze stunterów Beku (Wojtek Kozioł) oświadczył się swojej dziewczynie. Oświadczyny zostały przyjęte.

Najnowsze

Michelin pokieruje nas na wakacje

Wakacyjne dylematy - w góry czy nad morze, na zachód czy na wschód będzie można teraz łatwiej rozwiązać dzięki Michelin. Koncern uruchamia międzynarodowy serwis turystyczny, który da nam szansę na zaplanowanie podróży.

 

Czy na wakacje z Michelin będzie prościej?
fot. Peugeot

Michelin Travel to arcyciekawa i niezwykle przydatna propozycja Michelin na usystematyzowanie naszych planych podróżnych. Ogólnoświatowy serwis turystyczny, z możliwością wyboru języka (angielski, hiszpański, włoski, niemiecki i francuski) to mapy, zdjęcia satelitarne, kalkulatory tras i wiele możliwości zaplanowania upragnionego wypoczynku,

Korzystając ze strony internetowej można przygotować sobie również, a następnie wydrukować własny przewodnik uzupełniając go o zdjęcia, komentarze i szczegółowe opisy.

Do końca bieżącego roku w serwisie znajdzie się aż 90 państw. W każdym z nich opisane zostaną restauracje (łącznie ok.57 tysięcy), 100 tysięcy hoteli, ciekawe miejsca do odwiedzenia oraz powiązane z nimi strony internetowe.

Na Michelin Travel niczym na samochodowej nawigacji zaplanujemy też naszą trasę dzięki ViaMichelin – opartej na technologii cyfrowej, mapie współpgrającej z wiedzą zawartą w kultowych już Zielonych Turystycznych Przewodnikach Michelin. Co najciekawsze podczas planowania trasy dostępna będzie również funkcja jej wizualizacji.

Ci, którzy chcą wiedzieć więcej i zaplanować wyjazd powinni wejść na : www.travel.viamichelin.com

Najnowsze