Summer Cars Party w Katowicach

Wspaniała zabawa, świeże powietrze, niesamowite samochody, pasjonujące wyścigi. To wszystko jest możliwe w ten weekend w Katowicach.

 

fot. Summer Cars Party

Summer Cars Party to całodniowa zabawa plenerowa przeznaczona dla miłośników atrakcji i fanów samochodów, która już w najbliższą sobotę, 26 września, rozpocznie się o godzinie 11.00 na terenie Aeroklubu Śląskiego w Katowicach. W planach wyścigi samochodów, pokazy dealerskie oraz motoryzacyjno-tuningowe, zloty śląskich klubów i dwie sceny: klubowa i koncertowa, a na nich wyśmienita muzyka i wielkie gwiazdy. Podczas Summer Cars zostaną również rozegrane eliminacje do 4 edycja Drużynowych Mistrzostw Mechaników Samochodowych Do tego piękne  słońce nad głowami i pierwszy weekend złotej Polskiej jesieni. Czy można chcieć więcej?

Trzymamy kciuki za piękną pogodę i zapraszamy całe rodziny do odwiedzenia Katowic, i przekonania się, że samochody to atrakcja dla każdego!

Więcej o imprezie poczytaj tutaj.

Najnowsze

Jazda o kropelce

Jeśli wydawało Ci się, że Twoje spalanie na poziomie 5 l./100 km czyni Cię Mistrzynią Świata jazdy o kropelce, niestety musimy Cię rozczarować. Średnie zużycie paliwa Mistrzów to 2,9 litra na 100 km i ponad 2 tysiące kilometrów na jednym baku. To dopiero oszczędność...

Jazda 308-ką może być bardzo ekonomiczna.
fot. Peugeot

W konkursie zorganizowanym przez firmę Peugeot wzięło udział 16 kierowców. Ich zadanie polegało na przejechaniu Peugeotem 308 HDI FAP 110 dowolnej trasy z niemieckiego miasta Saarbrucken do hiszpańskiej Barcelony. Po dotarciu na miejsce auta jeździły na specjalnie wyznaczonym do tego odcinku, aż do momentu, gdy w ich baku zabrakło paliwa.

Wynik wspomnianych wcześniej rekordzistów – 2,9 l./100 km pozwolił im na przejechanie na jednym baku dystansu 2060 km. Oszczędny rekord nagrodzono wręczając zwycięzcom podczas trwających właśnie we Frankfurcie targów, kluczyki do Peugeota 3008 HDI.

Co ciekawe, średnie zużycie paliwa pozostałych zawodników było niższe niż to deklarowane przez producenta.

Źródło: www.samar.pl

Najnowsze

Kłopoty Renault F1 Team

Po aferze związanej z zaplanowaniem wypadku Nelsona Piquet przez szefa teamu Renault w zeszłorocznym wyścigu w Singapurze i w efekcie odejściem Briatore, zespół boryka się z kolejnymi problemami.

Bob Bell i Pat Symonds podczas GP Turcji 2009
fot. Renault

Po odejściu Flavio Briatore i Pata Symonds’a, dyrektor techniczny Renault F1 Team – Bob Bell, przejmuje obowiązki szefa zespołu i będzie je wypełniał do końca sezonu 2009. Zajmie też stanowisko szefa inżynierów i rzecznika ds. spraw technicznych i sportowych. Dotychczasowy dyrektor ds. marketingu i komunikacji Jean-Francois Caubet zostaje dyrektorem zarządzającym teamu.

Zmiany personalne są następstwem polecenia spowodowania wypadku, jakie zostało wydane Nelsonowi Piquet przez Briatore i Symonds’a podczas zeszłorocznego wyścigu o Grand Prix Singapuru.

Jak informowałyśmy wcześniej, Światowa Rada Sportów Motorowych ukarała zespół Renault zakazem udziału w mistrzostwach (w zawieszeniu na 2 lata) za spowodowanie niebezpiecznej sytuacji i postępowanie sprzeczne z przepisami FIA. Konspiracja miała na celu umożliwienie wyjazdu na tor samochodu bezpieczeństwa, a co za tym idzie, ułatwienie odniesienia zwycięstwa Fernando Alonso.

Nowy szef zespołu już na samym początku swojego urzędowania ma sporo problemów do rozwiązania. Hiszpańska firma Mutua Madrilena rozwiązała ze skutkiem natychmiastowym umowę sponsorską z Renault. Według prasy hiszpańskiej, noszący się już wcześniej z zamiarem wycofania  z F1 ubezpieczyciel, zaraz po decyzji Światowej Rady Sportów Motorowych w sprawie francuskiego zespołu, przesłał list informujący o wycofaniu się z wartego 3,5 miliona euro zobowiązania. Swoją decyzję Mutua Madrilena uzasadnia złamaniem przez Renault zasad współzawodnictwa sportowego.

 

Najnowsze

BMW nie tylko na drodze

BMW to nie tylko samochody. W swojej ponad 90 letniej historii firma produkowała motocykle i silniki samolotów, angażowała się w sporty motorowe, a teraz zajęła się... zagospodarowaniem przestrzeni miejskiej. Zobacz jak wyglądają parkowe ławki BMW.

fot. designworks.com

Są eleganckie i minimalistyczne; mają swój styl. Meble miejskie „Metro  40″ zaprojektowane przez projektantów z BMW Group Designworks USA urzekają nowoczesnością i ergonomią. W kolekcji  obok ławek, znajdziemy słupki, kosze na śmieci, latarnie miejskie i wiaty przystankowe – wszystko najwyższej jakości ze znaczkiem BWM. Zgodnie z deklaracjami projektantów, kolekcja ta jest krokiem ku podniesieniu standardów architektury miejskiej: ku wyższemu komfortowi i niewyszukanej, prawdziwej elegancji.

Czy ktoś powiedział, że wiaty przystankowe muszą być czerwone?

Więcej o niebanalnych i niezwykle różnorodnych projektach designerskich z BMW Group Designworks USA przeczytasz tutaj.

Najnowsze

Telewizja w samochodzie

Jeśli masz ochotę się zrelaksować po długiej jeździe, czy zabawić swoje pociechy nie wychodząc z auta, pomyśl o centrum rozrywki z odtwarzaczem DVD i CD, z eleganckim ekranem dotykowym.

Łatwe w montażu centrum rozrywki ułatwi podróżowanie z dziećmi, a Tobie może pomóc zrelaksować się po podróży.
fot. chinavasion.com

CVSF-C31 to ciekawy odtwarzacz z 7 calowym, wysuwającym się z urządzenia, dotykowym ekranem – filmy wyświetlane są w rozdzielczości 480×234. Poza odtwarzaniem płyt oferuje dodatkowe funkcje: odczytywanie plików muzycznych oraz DVIX, a także, oglądanie dzięki podłączonej antenie telewizyjnej ulubionych stacji. Centrum rozrywki daje nam też możliwość odsłuchania muzyki z podłączonego za pomocą USB, iPoda lub odtwarzacza MP3.

Czystość dźwięku mają nam zagwarantować cztery wbudowane głośniki zaopatrzone w system „native dual zone audio funcionality”, który umożliwia odsłuchiwanie dwóch rzeczy na raz. Przy tych możliwościach, warto tylko wspomnieć o wbudowanym Bluetooth, 4GB pamięciu i wejściu na kartę SD.

Urządzenie zapowiada się ciekawie. CVSF-C31 kosztuje 650 zł.

Znajdziesz go tutaj.

Źródło: www.gadżetomania.pl

Najnowsze