Sukces Aliny Pop i Andrea Nucita w Abarth Rally Cup

Włoch Andrea Nucita z Rumunką Aliną Pop wyprzedzili Dariusza Polońskiego z Łukaszem Sitkiem i umocnili swoją pozycję lidera w Mistrzostwach Abarth 124 rally.

Drugi w tym sezonie sukces włoskiego kierowcy Andrea Nucity i Rumunki Aliny Pop, którzy za kierownicą Abartha 124 należącego do zespołu Bernini Rally wyróżnili się w 76. Rajdzie Polski, czwartym rajdzie ERC i trzecim  Abarth Rally Cup, jednomarkowych mistrzostw przeznaczonych dla Abarthów 124 rally. Drugie miejsce dla Polaków, Dariusza Polońskiego i Łukasza Sitka z zespołu Rallytechnology.

W pierwszym etapie walka o zwycięstwo w Abarth Rally Cup między dwoma kierowcami była bardzo zacięta. Nucita prowadził na pierwszym odcinku specjalnym, ale na następnym odcinku czasowym Poloński wyprzedził go, osiągając świetny wynik na szybkich odcinkach specjalnych, charakteryzujących się bardzo niestabilnym podłożem,  co zmusiło wiele drużyn do wycofania się. Na szóstym odcinku specjalnym niedogodności techniczne spowolniły Polońskiego i Nucita wyszedł na prowadzenie z solidną przewagą. W drugim etapie włoski kierowca utrzymał swoją pozycję, zdobywając punkty potrzebne do zwycięstwa.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze