Stypendia dla kobiet – inżynierów fundowane przez Range Rover’a

Siódmego listopada w Whitley w Wielkiej Brytanii ogłoszono nazwisko laureatki Range Rover Evoque WISE Scholarship, stypendialnego programu, który ma na celu zachęcenie młodych kobiet do zmieniania oblicza brytyjskiej inżynierii. Harriet Vickers, osiemnastolatka z Spalding w hrabstwie Lincolnshire, jest pierwszą beneficjentką stypendium, które pomoże jej ukończyć studia inżynierskie na Uniwersytecie Durham.

Harriet Vickers laureatka Range Rover Evoque WISE Scholarship.

Oprócz 1000 funtów na pokrycie kosztów nauki, Harriet otrzyma również praktyczne wsparcie mentorskie od doświadczonych inżynierów Jaguar Land Rover oraz WISE (Women in Science and Engineering).

Land Rover jest partnerem WISE – wspólnie stworzyli stypendium mające inspirować młode kobiety do podejmowania zawodu inżyniera, zwiększając tym samym różnorodność w branży motoryzacyjnej. Obecnie kobiety stanowią tylko ok. 13% inżynierów w Wielkiej Brytanii. Program obejmuje udzielenie stypendiów o wartości 9000 funtów, a jest finansowane z nagrody Award MacRobert, którą Land Rover otrzymał w 2012 roku za doskonałą jakość pracy swoich inżynierów.

Zara Phillips zainaugurowała program stypendialny podczas tegorocznej wystawy koni – Royal Windsor Horse Show. Mówiła wówczas bardzo entuzjastycznie o swojej babci, królowej Elżbiety II, która podczas II wojny światowej, szkoliła się w zakresie różnych umiejętności technicznych jako członek pomocniczej służby terytorialnej (Auxiliary Territorial Service), zaś matka Zary, księżniczka królewska Anna, została wybrana na patronkę WISE i tym samym włączył się do grona osób starających się namówić dziewczęta do studiów inżynierskich.

Wystąpienie Zary przyczyniło się do tego, że komisja stypendialna otrzymała bardzo wiele wniosków od studentek, które chcą podjąć dalszą naukę na kierunku technicznym. Komisja sporządziła listę pięciu osób, które jej zdaniem najlepiej wypadły.

Nicci Cook, Jaguar Land Rover Senior HR Manager Product Development i członkini komisji mówi:

– Intencją firmy było zainspirować całe pokolenie młodych kobiet i przekazać im, że swobodnie mogą rozwijać się w takich dziedzinach jak technologia, inżynieria, matematyka. Kandydatki, z którymi się spotkałyśmy, to nie tylko osoby utalentowane, ale też pełne pasji. Te dwie cechy ma właśnie Harriet. Jestem przekonana, że wszystko jej się uda. Harriet może być doskonałą ambasadorką naszej akcji – może zachęcać kolejne dziewczyny do podjęcia podobnej ścieżki kariery.

Harriet otrzyma stypendium 14 listopada podczas imprezy WISE Awards w Londynie. W uroczystości weźmie udział księżniczka królewska Anna, patronka organizacji oraz ponad 300 zaproszonych gości z różnych dziedzin nauki i techniki.

Mamy nadzieję, że niebawem pojawią sie podobne programy również w Polsce.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze