Edyta Wrucha

Stylmartin Sharon – stworzone dla kobiet

Nowy model butów motocyklowych Stylmartin został zaprojektowany specjalnie dla kobiet. To bardzo zgrabne kozaczki, które oferują ochronę stóp na motocyklu.

Stylmartin to firma, która od dziesięcioleci specjalizuje się w produkcji damskich i męskich butów motocyklowych. Tym razem, przy projektowaniu nowego modelu, wzięto pod uwagę szczególne potrzeby kobiet – pasażerek na motocyklu. Wspólne podróżowanie i dzielenie pasji jest bardzo przyjemne, a każdy motocyklista chciałby zapewnić swojej pasażerce (i często partnerce), również bezpieczeństwo. Niestety producenci obuwia motocyklowego przy jego tworzeniu, rzadko biorą pod uwagę osobę towarzyszącą motocykliście. Inaczej jest w przypadku tego, włoskiego producenta.

Buty są wykonane ze skór licowych wytworzonych we Włoszech, dodatkowo wzmacnianych przeciw ścieraniu oraz wodoodpornych. Buty na wysokości łydki mają elastyczny panel, który pozwala na komfortowe umieszczenie spodni wewnątrz. Podszewka również się rozciąga, dzięki czemu cholewka dostosowuje się do kształtu nogi, bez uczucia ściskania. Przy czym nie ogranicza to oddychalności i producent obiecuje, że stopa pozostanie sucha. Po obu stronach obuwia są niewidoczne z zewnątrz zabezpieczenia kostki PU. Buty mają długi zamek zakończony rzepem, a wewnątrz niego kurtynę przeciwdeszczową.

Najlepsi riderzy polskiego motocrossu zmierzą się w trzeciej rundzie Orlen MXMP!

Co jest wyjątkowego w tym modelu? Są klasyczne i z wysokiej jakości skóry. Są zgrabne i dostosują się do łydki. Mają 4-centymetrowy obcas i antypoślizgową podeszwę, dzięki czemu mają wygląd dedykowany kobietom, nie tracąc walorów bezpieczeństwa. Buty będą dostępne w rozmiarach 36-42 oraz dwóch kolorach: czarnym i ciemnej czekolady.

Najnowsze

Ferrari buduje park rozrywki w Europie

Park rozrywki sygnowany logo Ferrari funkcjonował do tej pory wyłącznie w Abu Dabi. Kolejna lokalizacja będzie już dostępna dla szerszej publiki. Właśnie wmurowano kamień węgielny.

Niezwykły park rozrywki, czyli Ferrari Land, jest coraz bliższy rzeczywistości. Szef teamu Ferrari w F1 i kierowca zespołu – Sebastian Vettel, wmurowali właśnie kamień węgielny pod budowę pierwszego obiektu tego typu w Europie.

Prezydent resortu PortAventura, gdzie powstanie park rozrywki, zapowiedział, że jest to najważniejsza inwestycja w historii tego rejonu. Całość ma kosztować ponad 100 milionów euro. Ferrari Land zajmie ponad 75 tys. m2 i będzie wyposażony w najnowsze atrakcje i technologie, które zapewnią adrenalinę nie tylko fanom Formuły 1. PortAventura jest to rodzinne wesołe miasteczko znajdujące się 90 km od Barcelony, w pobliżu miasteczka Salou. Znajduje się tam największe wesołe miasteczko w Hiszpanii oraz Europie Południowej.     

Na razie szczegóły dotyczące budowy nie zostały ujawnione, ale na pewno pojawi się tam kilka charakterystycznych budynków nawiązujących do siedziby firmy w Maranello. Największą atrakcją będzie 112-metrowy akcelerator, który pozwoli przyspieszyć od 0 do 180 km/h w ciągu pięciu sekund.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to budowa ma się zakończyć w 2016 roku. Niedługo potem nastąpi oficjalne otwarcie obiektu.

Najnowsze

Akcja motocyklistów: zakładamy odblaski i „Świecimy Przykładem Nocą”

Po raz trzeci Fundacja Jednym Śladem zaprasza na paradę motocyklową Świeć Przykładem Nocą. Zbiórka odbędzie się w piątek 19 czerwca, około godziny 21.30, w pobliżu Stadionu Narodowego.

Fundacja Jednym Śladem – podobnie jak Motocaina.pl, patron medialny akcji – zachęca i popiera używanie odblasków w trakcie poruszania się po drodze nocą i w ciągu dnia. Cieszymy się, że możemy po raz kolejny zaprosić do uczestnictwa w happeningu motocyklowym „Świeć przykładem nocą”. Działanie ma uzmysłowić motocyklistom oraz innym niechronionym użytkownikom dróg, jak istotne na drodze jest patrzeć i widzieć oraz pozwolić, aby zobaczyli nas inni.

Liczba motocyklistów i kierowców jednośladów wzrasta bardzo szybko. Nie powoduje to jednak, że w takim samym tempie wzrasta poziom wiedzy dotyczący bezpiecznego zachowania, czy możliwości ograniczenia ryzyka wypadku drogowego.  Zastosowanie odblasków to jeden z elementów pozwalających zredukować liczbę zagrożeń i zwiększyć bezpieczeństwo.

Odpowiednie ubranie to jeden z czynników, który daje bezpieczeństwo motocykliście na drodze. Protektory w kurtce i spodniach, odpowiedni materiał uzależniony od warunków pogodowych czy dopasowany kask są niezwykle istotne w doborze odzieży. Jednak należy pamiętać także o elemencie, który nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale może nawet uratować życie – są to odblaski. Często spotykamy się z reakcją wśród kierowców jednośladów, że jazda w odblaskach nie jest zgodna z ich stylem życia. Jednak my – jako Fundacja Jednym Śladem – promujemy i apelujemy o przewartościowanie swojego podejścia do życia i ustawienia na pierwszym miejscu ochrony zdrowia i życia, a dopiero na drugim wygląd. W tym celu, pragniemy zachęcić do używania odblasków podczas poruszania po drogach nocą, ale także w dzień.

Skoda Smart Belts

Osoba w ciemnym ubraniu jest widoczna w światłach samochodu tylko z 20 m. Osoba używająca odblasków jest widoczna w światłach reflektorów ze 250-300m, co daje kierowcy szanse, żeby ją skutecznie ominąć lub wyhamować.

Pamiętajmy, że życie mamy tylko jedno, więc zadbajmy o nie jak najlepiej.

Szczegółowe informacje (mapka przejazdu, konkursy itp.) dostępne na Fan Page wydarzenia: https://www.facebook.com/events/950235201665524/

Organizator: Fundacja Jednym Śladem

Partnerzy: Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie, Stadion Narodowy w Warszawie, BMW Inchcape Motor, Serwis 49, Jagatex.

Patronaty medialne: Świat Motocykli, Antyradio, MotoRmania, Motocaina.pl, Skuterowo.com.

Najnowsze

Tom Cruise ucieka nowym BMW M3 – film

Czego można oczekiwać od samochodu, który ma służyć do ucieczki? Przede wszystkim musi być szybki, dobrze się prowadzić, mieć czworo drzwi i w razie czego nie rzucać się zbytnio w oczy. W przypadku bohatera kolejnej części Mission: Impossible Rogue Nation - wybór jest prosty.

Już tylko tygodnie dzielą nas od kinowej premiery nowego Mission: Impossible Rogue Nation. Oczywiście nie zabraknie tam Toma Cruise`a, a także plejady szybkich samochodów i motocykli. Tym razem w jednej ze scen zobaczymy spektakularną ucieczkę samochodem po ulicach Casablanki w Maroko.

Pojawi się tam nowe BMW M3 wyposażone w kilka niestandardowych gadżetów. Będzie to drugi samochód tej marki wykorzystany w filmie. Pierwszym był koncepcyjny model VisionEfficient Dynamics, czyli protoplasta modelu i8. Wykorzystano go w czwartej części przygód agenta, w którego wciela się Toma Cruise. 

Zobaczcie kolejny trailer Mission:Impossible Rogue Nation z BMW w roli głównej.

Najnowsze

Kobiecy team po raz pierwszy w BMW GS Trophy!

Po raz pierwszy w czteroletniej historii BMW Motorrad GS Trophy, pojawi się w tych zawodach kobiecy zespół. Zapowiada się ciekawa impreza, która tym razem odbędzie się w dalekiej Azji.

Impreza BMW GS Trophy odbyła się już cztery razy. W piątej edycji pojawi się po raz pierwszy międzynarodowy team złożony z kobiet, które będą mogły stawić czoła wyzwaniu.

GS Tropy to przede wszystkim przygoda, możliwość poznania nowych kultur, zawarcia przyjaźni. A to wszystko przy udziale szutru, piasku i kurzu. To jedyna taka impreza na świecie. Uczestnicy podzieleni na drużyny rywalizują na bardzo wymagających odcinkach oraz licznych specjalnych wyzwaniach. 

Kolejna, przyszłoroczna edycja imprezy odbędzie się na terenie południowo-wschodniej Azji.

Potencjalne uczestniczki tej imprezy i członkinie kobiecego zespołu spotkają się najpierw w eliminacjach, które odbędą się w RPA pod nadzorem lokalnej specjalistki od enduro, podróżniczki Jo Rust

Jak aplikować swój udział w zawodach? Wystarczy wysłać swoją kandydaturę poprzez formularz dostępny na stronie internetowej BMW Motorrad GS Trophy, a następnie nagrać krótki film o sobie, w którym udowodnisz dlaczego akurat Ty nadajesz się do kobiecego zespołu.

Spośród wszystkich zgłoszeń nadesłanych z całego świata BMW Motorrad wybierze dziesięć kobiet, które zostaną zaproszone na rundę odbywającą się w RPA. Jury oceni tam umiejętności takie jak wydajność, zręczność czy pracę zespołową. Z całej ekipy zostaną wybrane trzy uczestniczki, które powalczą o zwycięstwo w finałowej imprezie jadąc motocyklem BMW R 1200 GS.

Najnowsze