Edyta Klim

Stylmartin Pearl-J – nowy model butów motocyklowych dla kobiet

Nowe botki Pearl-J marki Stylmartin są zaprojektowane z myślą o kobietach jeżdżących motocyklem. Świetnie pasują do miejskiej i rockowej stylizacji.

Nowe botki Stylmartin są praktyczne, ochronne i wodoodporne. Wyglądają modnie i mają wiele detali, które podkreślają ich wyjątkowy styl. Do ich stworzenia użyto skóry licowej o odmiennej teksturze. Ten model jest całkowicie wodoodporny dzięki membranie i impregnowanej skórze. Zapinany na wygodny w użyciu zamek z rzepem, a charakteru dodają mu nity oraz wgrzewane w skórę logo Stylmartin. Obcas ma wysokość 4 cm.

To buty krótkie – za kostki i z certyfikatem CE. Posiadają wzmocnienia na wysokości kostek (PU) oraz w strefie zmiany biegów. Podeszwa jest antypoślizgowa i odporna na ścieranie. Są wyposażone w wymienne, anatomiczne i antybakteryjne wkładki wewnętrzne.

Botki świetnie dopasowują się do stopy, jak i do wąskich jeansów, dodając stylizacji rockowego pazura. Stylmartin Pearl-J będą dostępne w rozmiarze od 36 do 42 od lutego 2019 roku.

Najnowsze

Edyta Klim

Dookoła Fiata i świata!

Paweł i Asia Poterscy od kilku lat podróżują swoim Fiatem 125 kombi po świecie. Teraz są w trakcie wyprawy dookoła globu, a święta spędzili w Indiach.

Paweł i Asia uwielbiają podróże po świecie (odwiedzili już 41 krajów na 3 kontynentach) oraz starą motoryzację. W swoim projekcie wyprawy Fiatem 125 dookoła świata udało im się te pasje połączyć.

Podróż takim samochodem nie jest wygodna, nie jest cicha, ani bezawaryjna, jednak z pewnością – wyjątkowa! Dodatkowo Fiat bardzo często daje podróznikom podstawowe schronienie i słuzy jako miejsce noclegu.

8-miesięczna trasa przejazdu pary obejmuje 37 krajów i 32.000 kilometrów. A rekord długodystansowej jazdy Fiata 125, ustanowiony 45 lat temu, wynosi 25.000. Święta podróżnicy spędzili w indyjskim New Delhi, a do okrążenia świata zostało im 21.000 km:

Strona podróżników: https://www.facebook.com/dookolafiata/

Najnowsze

Edyta Klim

Archana Timmaraju – pierwsza na świecie niedosłysząca motocyklistka

Archana Timmaraju to artystka z Indii i prawdopodobnie pierwsza na świecie niedosłysząca motocyklistka.

Archana Timmaraju ma 32 lata, jest artystką i pochodzi z Bangaluru w Indiach. Ma swoje studio Art Realm, gdzie zajmuje się głównie rzeźbą w przeróżnych materiałach, muralami, a także tworzeniem biżuterii. Jest również nauczycielką sztuki w międzynarodowej szkole. Jej pasją są podróże na własnym motocyklu – dzięki nim może czerpać artystyczne inspiracje z całego świata.

Archana jest osobą niedosłyszącą z 60% ubytkiem słuchu, która czynnie pomaga w ASHA – Stowarzyszeniu Ciężko Niepełnosprawnych Autystycznie. Jest niezależną, odważną kobietą, a także pierwszą niedosłyszącą motocyklistką na świecie, zgłoszoną w 2018 roku do Księgi Rekordów Guinnessa.

Archana chce inspirować i dodawać odwagi, więc wyjechała na Silent Expedition, gdzie pokonała 8.000 km w 30 dni. A jej największym marzeniem jest otwarcie własnej, artystycznej szkoły dla osób niedosłyszących.

Najnowsze

Smart napędzany silnikiem odrzutowym!

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda najbardziej szalony Smart na świecie? Oto on.

Kiedy wyjechał z fabryki, ten Smart ForTwo napędzał się za sprawą 3-cylindrowej jednostki napędowej o mocy 60 KM. Nie jest to dużo i nie dziwi nas, że właściciel chciał nieco poprawić osiągi swojego miejskiego auta, montując w nim nowy silnik.

Satysfakcjonujący silnik się znalazł w postaci… silnika odrzutowego o mocy 2000 KM! Teraz Smart rozpędza się do 270 km/h w około 9 sekund, a jego prędkość maksymalna szacowana jest na 350 km/h. Sądzimy, że w zupełności to wystarcza do codziennej jazdy po mieście, a nawet na okazjonalny wypad w dalszą trasę. Wadą jest jedynie zużycie paliwa – częste korzystanie z oszałamiających osiągów oznacza spalanie na poziomie około 60 l paliwa na 5 minut. Coś za coś. Ważne, że Smart nadal ma homologację i może legalnie poruszać się po drogach, a właściciel pozostawił w nim klimatyzację.

 

Najnowsze

Fiat przyjedzie i zapakuje za ciebie prezenty

Boże Narodzenie już za nami, ale warto wspomnieć o bardzo ciekawej akcji, z którą związane były zapakowane w papier prezentowy Fiaty 500.

Przygotowania do Wigilii często zajmują dłużej, niż pierwotnie planowaliśmy i na kilka godzin przed jej rozpoczęciem robimy kilka rzeczy na raz. Wśród obowiązków pozostawianych na ostatnią chwilę często pojawia się pakowanie prezentów, z którym Fiat chciał pomóc w tym roku.

Akcja odbywała się tylko w Londynie, po którym krążyły cztery Fiaty 500, wyglądające jak zapakowane prezenty. Jeśli nie mieliśmy czasu na spakowanie upominków, należało wezwać pomoc za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pod nasz dom podjeżdżała wtedy jedna z „pięćsetek” z papierem do pakowania prezentów i innymi niezbędnymi dodatkami. Podoba się wam pomysł na taką akcję?

Najnowsze