Stworzyły przejście dla pieszych w 3D

Saumya Pandya Thakkar i Shakuntala Pandya to dwie artystki z Indii, które stworzyły nietypową, bo trójwymiarową, zebrę na drodze. Nietypowe przejście dla pieszych ma zmusić kierowców do ściągnięcia nogi z gazu i poprawić bezpieczeństwo na drodze.

Cały pomysł opiera się na wykorzystaniu zjawiska złudzenia optycznego. Indyjskie artystki stworzyły specjalne przejście dla pieszych, które posiada walory artystyczne, ale jego głównym zamierzeniem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.

Nietypowa zebra dala rzuca się w oczy. Władze indyjskiego Ahmedabadu zezwoliły warunkowo w celach testowych na pomalowanie kilku takich przejść żeby sprawdzić jak wpłyną na kierowców.

Trójwymiarowe przejście dla pieszych z punktu widzenia kierowcy wygląda trochę jak blokada na drodze. Dzięki temu większość zwalnia, co może zredukować liczbę wypadków. Pojawią się nie tylko w niebezpiecznych miejscach, ale także w okolicy szkół. Jeżeli rozwiązanie się sprawdzi, trafi również do innych miast. 

To bardzo dobra inicjatywa. Miejmy nadzieję, że się przyjmie. Chętnie sprawdziłybyśmy takie rozwiązanie na polskich drogach.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze