Strefa Kobiet na Moto Show Suwałki

7 Moto Show Suwałki to nie typowy zlot przepełniony testosteronem, to także miejsce dla kobiet – z pasją i miłością do motoryzacji. Serdecznie zapraszamy wszystkie zmotoryzowane i nie tylko panie do specjalnej Strefy Kobiet, w której nie braknie atrakcji - wyścigi na 1/4 mili czy pokazy driftu.

Polski biegun zimna- z tego właśnie znane są Suwałki. Ale już niedługo, Suwałki będą się kojarzyć  z wydarzeniem, które na pewno rozgrzeje zarówno fanów motoryzacji, jak i każdego zwolennika imprez rodzinnych-  7 Moto Show Suwałki  Reaktywacja. Impreza  ta odbędzie się pod Patronatem Prezydenta Miasta Suwałki  w dniach 21- 22.09.2019 r. na nowo wybudowanym lotnisku, w godzinach 10.00-18.00.

Ogólnopolskie wyścigi na ¼ mili, czy pokazy driftu, to tylko część atrakcji dostępnych na imprezie. Na miłośników adrenaliny będą czekać skoki na bungee, loty helikopterem. Pasjonaci motoryzacji będą mogli podziwiać projekty, nie tylko z Polski, ale z Litwy, Łotwy i Estonii. Oprócz klubów motoryzacyjnych, swoje strefy będą miały motocykle, auta zabytkowe, tuningowe, a nawet ciężarowe. Nie zabraknie, także strefy Moto Kobiet. Na najmłodszych uczestników będzie czekać strefa zabaw,  której gospodarzami zostaną Superbohaterowie. Całość wydarzenia umilać będzie strefa food trucków. 

7 Moto Show Suwałki to również spotkanie z wiodącymi firmami z całej Polski. Podczas dwóch dni imprezy, będą one prezentować swoje produkty, dzielić się rozległą wiedzą, a także dadzą popis swoich możliwości podczas pokazów autodetailingu czy oklejania aut. 

 

Najnowsze

Audi gotowe do startu w Formule E. Wyścigowe Audi e-tron FE06 jeszcze bardziej agresywne!

Daniel Abt i Lucas di Grassi już w listopadzie rozpoczną kolejny sezon wyścigów serii Formuła E. Towarzyszyć im będą nowe bolidy Audi o spektakularnym wyglądzie. Wyścigowe Audi e-tron FE06, które w przyszłym tygodniu zaprezentowane będzie szerszej publiczności podczas Międzynarodowej Wystawy Motoryzacyjnej IAA 2019 we Frankfurcie.

Dużo widocznego włókna węglowego i jaskrawo pomarańczowy lakier podkreślający linie samochodu: Audi e-tron FE06 prezentuje się jeszcze bardziej agresywnie niż jego poprzednik, w którym Daniel Abt i Lucas di Grassi podczas bardzo trudnego ubiegłego sezonu zdobyli dla teamu Audi Sport ABT Schaeffler drugie miejsce.

W pełni elektryczny nowy bolid na torze zadebiutuje już 22 i 23 listopada, podczas wyścigów w Ad Diriyah w Arabii Saudyjskiej. Fani sportów motorowych będą mieli okazję obejrzeć Audi e-tron FE06 w przyszłym tygodniu, na stoisku czterech pierścieni na Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej IAA 2019 we Frankfurcie. 

Harmonogram przygotowań do pierwszego wyścigu sezonu jest napięty: po intensywnej fazie treningów indywidualnych i przygotowywania obu bolidów, które nastąpią w najbliższych tygodniach, w połowie października team uda się do Valencii w Hiszpanii na oficjalne, trzydniowe, przedsezonowe testy Formuły E. Na początku listopada zarówno samochody, jak i całe wyposażenie zostaną załadowane do kontenerów i wysłane do saudyjskiego Ad Diriyah.

Najnowsze

Nowe BMW X6 – jak prezentuje się „najczarniejsza czerń na świecie”?

Podczas targów we Frankfurcie BMW zaprezentuje spektakularny, pojedynczy egzemplarz pokazowy BMW X6 pokryty "najczarniejszą czernią". BMW X6 jest pierwszym i jedynym pojazdem na świecie wykończonym lakierem Vantablack VBx2.

Już we wrześniu podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie odbędzie się światowa premiera BMW X6 trzeciej generacji (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,7-6,1 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 243‑159 g/km) – samochodu, który ponad dekadę temu dał początek segmentowi Sports Activity Coupé. 

Powierzchnia pokryta powłoką Vantablack traci swoje charakterystyczne cechy rozpoznawane przez ludzkie oko, a pokryte nią przedmioty wydają się dwuwymiarowe.

Vantablack jest synonimem pełnej gamy wyjątkowo czarnych powłok i lakierów, między innymi VBx2. Vantablack jest technologią wykorzystującą matrycę wykonaną z karbonu. Człon „vanta” stanowi akronim słów Vertically Aligned Nano Tube Array (siatka ułożonych pionowo nanorurek).

Każda z nanorurek węglowych ma długość od 14 do 50 mikrometrów i średnicę 20 nanometrów, czyli jest około 5000 razy cieńsza od ludzkiego włosa. To oznacza, że na jednym centymetrze kwadratowym powierzchni mieści się około miliard pionowo ustawionych nanorurek. Światło padające na taką powierzchnię nie ulega odbiciu, ale jest niemal w całości pochłaniane i skutecznie przekształcane w ciepło.

BMW X6 trzeciej generacji zadebiutuje w listopadzie 2019 r.

Światowa premiera najnowszego wcielenia modelu, który dał początek innowacyjnemu segmentowi Sports Activity Coupé (SAC), odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie (12-22 września). Niedługo potem, w listopadzie 2019 r., samochód trafi do salonów. 

Najnowsze

Kierowca ciężarówki autorem kryminału „Sen winowajcy”

"Sen winowajcy” to kryminał napisany przez zawodowego kierowcę, Gustawa Strukowskiego. Pracę w transporcie rozpoczął w 2015 roku w polskiej firmie, gdzie miał okazję jeździć „firanką” po znacznej części Europy. Pomysł na książkę zrodził się w trasie i tam też została ona spisana.

Mamy dla Was krótki opis tego dobrze zapowiadającego się kryminału:

Nikodem Czerniak, zniszczony nałogiem alkoholowym podkomisarz, i Adam Smoleń, jego czterdziestoletni partner z Wydziału Kryminalnego Komendy w Bolesławcu, zostają wezwani do mieszkania, w którym znaleziono zwłoki młodej kobiety. Wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek, jednak pół roku później dochodzi do morderstwa, które rzuca zupełnie nowe światło na tę, wydawałoby się, rutynową sprawę. Porzucone w lesie ciało bezdomnego w podeszłym wieku może być kluczem do wytropienia seryjnego zabójcy grasującego w Bolesławcu… Co łączy te dwie, zupełnie różne, ofiary? Czy demony przeszłości pozwolą podkomisarzowi na trzeźwą ocenę sytuacji? Być może rozwiązanie tajemniczych morderstw znajduje się bliżej, niż ktokolwiek byłby skłonny przypuszczać…

 

Już niedługo na naszym portalu pojawi się recenzja tej książki oraz konkurs, w którym będzie mogli wygrać egzemplarz!

Najnowsze

Astra, A4 czy Passat? Sprawdzamy, który model był najczęściej wystawiany na sprzedaż w wakacje!

Od 1 lipca do 31 sierpnia 2019 roku, w Polsce pojawiło się 512.200 ofert sprzedaży samochodów używanych, czyli 41.300 więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku. W wakacje tego roku sprzedawano samochody droższe o prawie tysiąc złotych w porównaniu do ubiegłorocznych wakacji. Dowiedzmy się, który model królował w ogłoszeniach?

Najpopularniejszym modelem oferowanym na sprzedaż w wakacje 2019 roku był Opel Astra – 16.415 samochodów, na drugim miejscu znalazło się Audi A4 – 13.309 samochodów, a na trzecim Volkswagen Passat – 13.063 samochodów. Zanotowano spory wzrost jeśli chodzi o medianę ceny samochodu używanego oferowanego na sprzedaż. W wakacje tego roku sprzedawano samochody droższe o prawie tysiąc złotych w porównaniu do ubiegłorocznych wakacji. 
 
Mediana ceny samochodu używanego w wakacje 2019 vs. mediana ceny samochodu używanego w wakacje 2018: 17.800 PLN / 16.900 PLN
Mediana przebiegu w wakacje 2019 vs. mediana przebiegu w wakacje 2018: 181.571 km / 180.000 km
Mediana rocznika produkcji w wakacje 2019 vs. mediana rocznika produkcji w wakacje 2018: 11,7 lat /11,4 lat. 
 
Najwięcej ofert sprzedaży samochodów używanych w czasie tegorocznych wakacji pojawiło się w województwie mazowieckim (88.876 ofert), a najmniej w województwie opolskim (8.405 ofert). Najdroższe samochody oferowano w województwie mazowieckim (mediana ceny: 22 500 zł), a najtańsze 
w kujawsko-pomorskim (13 999 zł). Największa liczba ofert prezentowała samochody z silnikami diesla, benzynowym oraz LPG. 

10 modeli aut używanych najczęściej ogłaszanych do sprzedaży w wakacje 2019 roku: 

  • Opel Astra (1 miejsce w wakacje 2018 roku) 
  • Audi A4 (4 miejsce w wakacje 2018 roku) 
  • Volkswagen Passat (2 miejsce w wakacje 2018 roku) 
  • BMW 3 (3 miejsce w wakacje 2018 roku) 
  • Volkswagen Golf (5 miejsce w wakacje 2018 roku) 
  • Ford Focus (6 miejsce w wakacje 2018 roku) 
  • Skoda Octavia (8 miejsce w wakacje 2018 roku) 
  • Opel Corsa (10 miejsce w wakacje 2018 roku) 
  • Ford Mondeo (7 miejsce w wakacje 2018 roku) 
  • BMW 5 (9 miejsce w wakacje 2018 roku) 

Żródło: AAA Auto

Najnowsze