motocaina.pl logo

Stracił panowanie nad autem i uderzył w budynek

08 listopada 2018
1
Zdarzenie wygląda jak klasyczne niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Tylko, że prędkość wcale nie wydawała się zbyt duża.

Kierowca Audi A3 wyprzedził samochód z kamerą, ale nie zrobił tego ze znacznie większą prędkością. Mimo tego po wjechaniu na łagodny łuk, wpadł w nadsterowny poślizg. Skręt kierownicy nic nie pomógł i auto najpierw obróciło się o 180 stopni, uderzyło w krawężnik, a następnie wjechało tyłem na chodnik i uderzyło w przydrożny budynek.

Możemy jedynie domyślać się, że przyczyną wypadku był bardzo zły stan tylnych opon, co spowodowało utratę przyczepności tej osi. Zwróćcie uwagę, że całe zdarzenie mogło zakończyć się tylko na obróceniu się samochodu i ewentualnym uderzeniu w krawężnik. Pamiętajcie, aby zawsze w takiej sytuacji natychmiast wciskać z całej siły hamulec i nie puszczać go aż do zatrzymania pojazdu. Jeśli zmniejszenie prędkości nie pozwoli wam na odzyskanie kontroli nad autem, to przynajmniej zmniejszycie ryzyko uderzenia w coś, a jeśli już uderzycie, to z mniejszą siłą.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!