Paula Lazarek

Sterowiec Goodyear Blimp z wizytą w Polsce. Warto spojrzeć w niebo!

Już w najbliższy piątek, 30 lipca, legendarny sterowiec Goodyear Blimp pojawi się na polskim niebie. Będzie stacjonował na podwrocławskim lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie do 2 sierpnia, skąd od 31 lipca będzie odbywał regularne loty nad Wrocławiem.

Wrocław będzie jedynym miastem w Polsce, gdzie Blimp zawita na dłużej realizując swoją europejską trasę. Sterowiec przyleci do naszego kraju 30 lipca w godzinach wieczornych od strony Czech, po drodze minie Wałbrzych i Świdnicę, by następnie osiąść na lotnisku w Szymanowie.

W kolejnych dniach Blimp będzie regularnie wzbijał się w niebo zapewniając okolicznym mieszkańcom niepowtarzalne widoki. „Pojawienie się sterowca Goodyear Blimp na niebie zawsze wzbudza zainteresowanie setek tysięcy mieszkańców. To doskonała okazja, by uchwycić ten majestatyczny obiekt na zdjęciach.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i dzielenia się swoimi relacjami w sieci oznaczając je hashtagiem #GoodyearBlimp. Zachęcamy też do publikowania zdjęć na naszym profilu na Facebooku. Najlepsze fotografie zostaną wyróżnione na Instagramie, na profilu @goodyeareurope.” – wyjaśniła Marta Kosyra, Consumer Brand Marketing Manager EEN Goodyear.

Sterowca Goodyear Blimp nie sposób przeoczyć. Oznaczony charakterystycznym niebiesko-żółtym logo marki, Blimp ma 75 m długości i prawie 18 m wysokości, może poruszać się z maksymalną prędkością 125 km/h. Osoby, które chciałyby śledzić dokładne położenie sterowca mogą skorzystać z pomocy serwisu FlightRadar24, który pokazuje lokalizację statków powietrznych na mapie w czasie rzeczywistym. Wystarczy tylko wpisać numer indentyfikacyjny DLZFN przypisany Blimpowi. 2 sierpnia sterowiec Goodyear Blimp zakończy swoją wizytę w Polsce.

Przelatując m.in. nad Lubinem, Głogowem i Zieloną Górą uda się do Niemiec i dalej do Kopenhagi, gdzie będzie towarzyszył wyścigom Pure ETCR, czyli pierwszej na świecie serii wyścigów w pełni elektrycznych samochodów turystycznych wielu marek. Blimp pojawi się także podczas legendarnej 24-godzinnej rywalizacji na torze Le Mans we Francji, gdzie zapewni telewizyjną relację z powietrza.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze