Sterowiec Goodyear Blimp wraca do europejskiego motorsportu

Dla wielu fanów Formuły 1 i Le Mans z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych przylot sterowca Goodyear Blimp był zawsze niezapomnianym wydarzeniem. 35 lat od ostatniego wyścigu po tej stronie Atlantyku będzie można go znowu zobaczyć na jednej z najbardziej prestiżowych imprez motoryzacyjnych tego sezonu w Europie.

Jego przylot stanowi element celebracji  ponownego zaangażowania Goodyeara w europejskie i międzynarodowe sporty motorowe. Goodyear  Blimp będzie towarzyszył bardzo oczekiwanemu powrotowi marki opon do 24-godzinnego wyścigu Le  Mans, a następnie wyruszy na Nürburgring, gdzie będzie relacjonował zmagania WTCR – Puchar  Świata FIA w Wyścigach Samochodów Turystycznych.  

Sterowiec Goodyear Blimp to znany na całym świecie symbol, który od prawie stu lat jest ambasadorem  amerykańskiej marki oponiarskiej. Pojawia się na niebie przy okazji historycznych imprez sportowych  i kulturalnych, a latem tego roku powrócił do Europy. 

Sterowiec Goodyear Blimp wraca do europejskiego motorsportu

Mike Rytokoski, dyrektor ds. marketingu Goodyear w Europie, powiedział: „Sterowiec Goodyear Blimp  jest prawdziwym symbolem, który od prawie stu lat pobudza wyobraźnię kibiców i konsumentów na  całym świecie, a przy tym ma ogromną rozpoznawalność. Jego ponowne pojawienie się w Europie było  długo oczekiwane i stanowi doskonały sposób na uczczenie naszego powrotu do europejskiego  i międzynarodowego sportu motorowego”.  

Latający nad Europą sterowiec Goodyear Blimp to Zeppelin NT. Ten model to obecnie największy  półsztywny sterowiec na świecie, o długości 75 metrów, szerokości prawie 19,5 metra i wysokości 17,4  metra.  

W Le Mans sterowiec Goodyear Blimp zapewni jedyny w swoim rodzaju bezpośredni przekaz  telewizyjny akcji na torze widzianej z powietrza, ekscytujące loty pasażerskie dla gości, a także będzie  pełnił rolę przykuwającego uwagę ambasadora marki Goodyear. 

Sterowiec Goodyear Blimp wraca do europejskiego motorsportu

Sterowiec będzie obecny również  podczas zmagań na torze Nürburgring, gdzie w ramach 24-godzinnego weekendu wyścigowego będzie  transmitował relację na żywo ze zmagań WTCR – Pucharu Świata FIA w Wyścigach Samochodów  Turystycznych. WTCR reprezentuje najwyższy poziom światowych wyścigów w tej klasie, a Goodyear  jest wyłącznym dostawcą opon do każdego ze startujących tam samochodów.  
Goodyear Blimp to dokładnie ten sam model sterowca, co wykorzystywany przez markę w Stanach  Zjednoczonych – tam Goodyear posiada trzy tego typu maszyny. Towarzyszą one dużym imprezom  sportowym, takim jak NASCAR, dla którego Goodyear jest wyłącznym dostawcą opon, rozgrywki NBA,  mecze futbolu amerykańskiego i zawody golfowe PGA.  

Sterowiec Goodyear Blimp jest jednak dobrze znany w Europie. W latach 1972-1986 słynny sterowiec  o nazwie „Europa” brał udział w wielu ważnych imprezach, od wydarzeń sportowych na najwyższym  poziomie, takich jak 24-godzinny wyścig Le Mans, Grand Prix Niemiec i French Open, po najważniejsze  wydarzenia kulturalne, w tym dwa brytyjskie wesela królewskie.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze