Edyta Klim

Startuje rajdowy sezon i 45. Rajd Świdnicki-Krause

W piątek, uroczystym startem w Świdnicy otwarty zostanie sezon rajdowy 2017, także w kategorii samochodów historycznych. Na rajdzie zobaczymy pięć zawodniczek.

Ceremonia startu rajdu rozpocznie się na rynku w Świdnicy – 21 kwietnia o godzinie 17.30, a pierwsza załoga wyruszy na trasę Super Odcinka Specjalnego Crusar o godzinie 19.03. Na trasie prologu w centrum miasta, jeszcze przed rozpoczęciem właściwej rywalizacji, pojawi się zeszłoroczny zwycięzca rajdu Grzegorz Grzyb, a jego pilotem będzie p. Prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

Klasyczne odcinki specjalne Rajdu Świdnickiego-Krause, chociażby ze względu na spodziewaną w tym roku zmienną pogodę, mogą okazać się jeszcze bardziej wymagające, niż w latach poprzednich. Na sobotę zaplanowano siedem odcinków specjalnych, a na niedzielę cztery, z uroczystym zakończeniem rywalizacji o godz. 15.40 na rynku w Świdnicy. Historyczna wersja rajdu przejedzie Super OS i sześć sobotnich odcinków, zakończonych uroczystą metą o godz. 18.

Filmowa zapowiedź 45. Rajdu Świdnickiego-Krause:

 

Na starcie Rajdu Świdnickiego-Krause zobaczymy, aż 80 załóg: 57 zgłosiło się do Inter Cars RSMP, a 23 załogi wystartują w nowym cyklu – Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nie zabraknie na rajdzie także przedstawicielek płci pięknej, a dokładniej – jednej zawodniczki za kierownicą i czterech w roli pilota!

Z numerem 14 na trasy wyruszy załoga w składzie: Dariusz Poloński i Balbina Gryczyńska w Peugeocie 208 VTI. Balbina zaskoczyła nas tą zamianą miejsc:

– Sezon rajdowy 2017 rozpoczynam nietypowo, bo na prawym fotelu. W roli pilota mam minimalne doświadczenie. Namiastkę poczułam tworząc załogę szpiegowską, podczas kilku wcześniejszych rajdów, jednak na ostro przejechałam do tej pory tylko dwa oesy. Mimo to już wiem, że ta funkcja jest niezwykle wymagająca, ale bywa też super ekscytująca. Zadanie mam trudne, bo jadę z bardzo szybkim kierowcą, a jako pilot muszę być cały czas jeden, dwa zakręty przed nim (śmiech). Postaram się utrzymać tempo na oesie, nie popełnić błędu na dojazdówkach i jak najwięcej wynieść z tej przygody w kontekście moich przyszłych startów – podsumowuje zawodniczka.

Druga zawodniczka w roli pilota zasiada w Hondzie Civic Type-R z numerem 41, a jest to Agnieszka Pyra, która towarzyszy swojemu mężowi Tomaszowi:

– To nasz drugi start w Rajdzie Świdnickim-Krause. A w tym roku, w przeciwieństwie do zeszłorocznego, w naszej klasie 4N wystartują cztery załogi, łącznie z nami. Bardzo nas cieszy możliwość rywalizacji, tym bardziej, że te trasy nie są już dla nas obce. Rajd zapowiada się ciekawie, choć zimowa aura może mieć znaczny wpływ na końcowe rezultaty. Będziemy w tym roku starali się utrzymać tytuł zwycięscy klasy 4N, choć zapewne pozostali zawodnicy nie ułatwią nam tego (śmiech). Życzymy wszystkim zespołom powodzenia, a kibicom świetnego widowiska – mówi Agnieszka.

A z numerem 52 wypatrujcie Hondy Civic z kobietą za kierownicą! Będzie to doświadczona zawodniczka – Klaudia Temple, a wspomagać ją będzie Michał Poradzisz w roli pilota:

– 45. Rajd Świdnicki będzie siódmą edycją rajdu, w której startuję. Przygotowani jesteśmy na każdą pogodę!  Bo wtorkowe testy przywitały nas iście zimową aurą, natomiast dwa tygodnie temu testowaliśmy w pełnym słońcu (śmiech). Moja Honda pozostaje w ubiegłorocznej specyfikacji, natomiast na prawy fotel powraca Michał. Do zobaczenia w Świdnicy! – mówi Klaudia.

W klasyfikacji historycznej zobaczymy jeszcze dwie zawodniczki w roli pilota, a są to Magdalena Tokarska w Audi G-1 Quattro (numer 101) oraz Ewa Chabryń-Chojnacka w BMW 318 is (numer 115).

Oficjalna strona rajdu, na której znajdziecie harmonogramy odcinków, dokładne listy startowe i wyniki on-line to: http://rajdkrause.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze