Starsza pani chciała pomóc, a co na to kierowca?

Czasami drobna pomoc może pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Nie wszyscy potrafią to docenić, a nawet zauważyć.

Pewien kierowca chciał wyjechać tyłem z parkingu, ale uniemożliwiał mu to sznur samochodów na ulicy. Z pomocą przyszła pewna starsza pani, która zatrzymała ruch i energicznym machaniem zachęcała go do wyjechania.

Wszystko wskazuje na to, że kierowca nie zauważył tego miłego gestu, ponieważ niewzruszony stał w miejscu. A może w ogóle nie zamierzał teraz wyjeżdżać? Ostatecznie uczynna pani machnęła ręką i poszła dalej.

Najnowsze

Lagonda All-Terrain będzie pierwszym modelem nowej marki

Aston Martin przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojej marki samochodów elektrycznych. Teraz wiemy, że jej pierwszym modelem będzie SUV.

Kolejni producenci zapowiadają elektryczne wersje swoich samochodów, albo zupełnie nowe modele. Wśród nich jest również Aston Martin, który chce wejść w erę elektromobilności z nową marką – Lagonda.

Nazwa pochodzi od wyjątkowo oryginalnej, sportowej limuzyny, która pojawiła się na rynku w połowie lat 70. ubiegłego wieku. Pierwszy model Lagondy nie będzie jednak sedanem, ale SUV-em.

Na zbliżającym się salonie samochodowym w Genewie zobaczymy zapowiadający go koncept All-Terrain. Aston Martin podzielił się jedynie tajemniczą grafiką przedstawiającą przód samochodu, ale można dzięki niej domyślić się kilku rzeczy. Auto będzie bardzo muskularnie zaprojektowane – szerokie i stosunkowo niskie, pomimo sporego prześwitu. Dominującym elementem stylistycznym przodu będzie listwa przecinająca reflektory oraz grill, a lusterka boczne ustąpią miejsca kamerom.

Najnowsze

Kupił kilka Rolls-Royce’ów, żeby pasowały mu do turbanów

Niektórzy mówią, że gdyby byli bogaci, to mieliby inny samochód na każdy dzień tygodnia. Reuben Singh, brytyjski miliarder, właśnie kupił kilka Rolls-Royce’ów, które skonfigurował tak, żeby pasowały do kolorów jego turbanów oraz reszty ubioru.

Wybór padł na trzy egzemplarze Phantoma oraz trzy egzemplarze Cullinana. Całkiem kosztowny kaprys, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że ceny bazowe (1,7 oraz 1,2 mln zł) zwykle bardzo odbiegają od końcowych, kiedy już podliczy się koszty wyposażenia dodatkowego oraz personalizacji.

Takie konfigurowanie Rolls-Royce’ów to swego rodzaju tradycja, ponieważ Singh ma już w swoim garażu między innymi Phantoma, Phantoma Coupe oraz Dawna, które, zgodnie ze zdjęciami jakie miliarder publikuje na swoim Instagramie, również zostały spersonalizowane pod kątem konkretnych stylizacji.

Reuben Singh jest zadeklarowanym miłośnikiem Rolls-Royce’a, ale również egzotycznych samochodów. W jego garażu znajdziemy między innymi Porsche 918 Spyder, Mercedesa McLarena SLR, Pagani Huayrę oraz Bugatti Veyrona.

Najnowsze

Pieszy nonszalancko wchodzi przed maskę auta

Widzieliście kiedyś pieszego, który zachowywał się jakby był nieśmiertelny? Ten sprawiał wrażenie jakby tak właśnie uważał.

Pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdami wyłącznie znajdując się na przejściu dla pieszych. Ponadto nie wolno mu na nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżające pojazdy. Mimo tego nie brakuje osób, które uważają, że samochód zawsze zdąży się zatrzymać.

Ten mężczyzna wykazał się jeszcze większą bezmyślnością i niefrasobliwością. Zwyczajnie wszedł pod samochód, który było już bardzo blisko i ledwo zdążył zahamować.

Najnowsze

Rowerzysta doprowadził do kolizji i absurdalnie się tłumaczył

To zdarzenie jest dobrym przykładem, że rowerzyści wcale nie mają problemów ze znajomością przepisów. Zwyczajnie ignorują je dla własnej wygody.

Do kolizji doszło na jednym ze skrzyżowań w Ustrzykach Dolnych. Jadący ulicą rowerzysta zignorował czerwone światło, uderzył lekko w samochód wyjeżdżający z prawej strony, odbił się od niego i omal nie wpadł pod auto nadjeżdżające z lewej strony.

O zdarzeniu informuje podkarpacka policja, w której komunikacie możemy przeczytać, że powodem wjechania na skrzyżowanie na czerwonym świetle była „awaria linki hamulca w rowerze”. Czyżby zerwała się podczas próby zatrzymania roweru? No i co z drugim hamulcem? Jeśli też nie działał, to dlaczego mężczyzna jeździł po drogach publicznych niesprawnym pojazdem?

I dlaczego policja podaje taką przyczynę kolizji, jednocześnie publikując nagranie z monitoringu, na którym widać, że mężczyzna dziarsko pedałuje, mijając linię warunkowego zatrzymania oraz sygnalizator z czerwonym światłem? Dopiero na widok samochodu podjął paniczną próbę zatrzymania się. Policja nie informuje czy rowerzysta otrzymał jakąś karę. Według taryfikatora mandatów powinno to być od 300 do 500 zł. Do tego należy doliczyć 500 zł za spowodowanie kolizji oraz ewentualne naprawy dwóch samochodów, które uczestniczyły w zdarzeniu.

Najnowsze