motocaina.pl logo

Srebrny najpopularniejszym kolorem auta?

09 grudnia 2010
Ani czarny, ani granatowy, ani zielony, tylko - wydawałoby się - nudny srebrny jest najczęściej wybieranym kolorem lakieru samochodowego.

Wyniki ubiegłorocznego rankingu (czytaj tutaj) niewiele różniły się o tych z roku 2010. Według badań przeprowadzonych przez DuPont, srebrny po raz kolejny został uznany najpopularniejszym kolorem lakieru samochodowego. A przecież mieliśmy być tacy bardziej odważni w doborze barwy nadwozia...

Czy kolory aut wpływają na ich bezpieczeństwo na drodze, dowiesz się tutaj.

Srebrny Jaguar XF - o takim marzą kobiety?
fot. Jaguar
Okazuje się, że wolimy kolory nie rzucające się w oczy innych kierowców, stonowne, niektórzy twierdzą, że eleganckie. Bo takie są właśnie trzy kolory najwyżej sklasyfikowane w rankingu DuPont'a: srebrny, czarny i biały. Co więcej, fachowcy od barw uważąją, że wspomiane odcienie kojarzone są zwykle z dobrami luksusowymi.

Kolory, które zajęły 3 piersze miejsca w rankingu, bardzo łatwo zestawić z zadziornym kolorem tapicerki, czy akcesoriami wnętrza samochodu. Być może środki naszych aut są zatem bardziej ekstrawaganckie?

 

 

Oto wyniki rankingu na najbardziej popularny kolor lakieru samochodowego:

1. srebrny 26%
2. czarny 24%
3. biały/szary 16%
4. czerwony 6%
5. niebieski 5%
6. brązowy/beżowy3%
7. zielony 2%
8. żółty/złoty 1%
9. inne < 1%

Zestawienie powstało w oparciu o dane dotyczące kolorów nowych samochodów zakupionych w 2010 r. Analitycy zwracają uwagę, że z roku na rok wzrasta udział samochodów brązowych i beżowych.

Źródło: DuPont

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Podobne artykuły

Motocaina na Youtube

Najnowsze artykuły

Motocaina na Instagramie

Gorące dyskusje