Sprzedam punkty karne – najbardziej chętni Ukraińcy

Handel punktami karnymi w internecie cały czas kwitnie. Co rusz powstają strony, które pomagają znaleźć osobę, która za odpowiednią opłatą przyjmie na siebie mandat. W ostatnim czasie tematem są mocno zainteresowani obywatele Ukrainy.

Proceder handlu punktami karnymi to nic nowego. Od wielu lat temat regularnie przewija się na łamach prasy. Cały proceder opiera się na tym, że nie zawsze zdjęcie z fotoradaru jest na tyle wyraźne, że uda się zidentyfikować osobę siedzącą za kółkiem. W takiej sytuacji właściciel pojazdu musi ujawnić, kto w danym momencie prowadził samochód. 

W internecie pojawia się mnóstwo ogłoszeń osób, które nawet przed sądem będą w stanie przysiąc, że to właśnie w ich rękach znajdował się samochód w dniu zarejestrowania wykroczenia. Oczywiście wszystko ma swoją cenę. Stawki na rynku są różne. Od 20 do 150 zł za jeden punkt karny. Co ciekawe, wiele z tych osób podaje adresy mailowe i numery telefonów, zupełnie nie biorąc pod uwagę konsekwencji.

Kilka miesięcy temu w sieci pojawiła się strona internetowa reklamowana hasłem „sprzedaj punkty karne cudzoziemcowi”. Najbardziej zainteresowani tematem są obywatele Ukrainy. Po dogadaniu się z taką osobą kierowca wskazuje na wezwanie służb dane zagranicznego kierowcy. Polskie organy mogą próbować odnaleźć taką osobę i ukarać, ale bardzo często nie jest to proste. 

Zanim zainteresujemy się takim tematem, warto pomyśleć o konsekwencjach. Taki czyn jest bowiem karalny. Grozi nam odpowiedzialność za składanie fałszywych zeznań. Maksymalna kara za taki występek to nawet 8 lat więzienia.

Najnowsze

Kobieta za kółkiem lepsza od faceta

Okazuje się, że to nic nadzwyczajnego. Francuzi przeprowadzili badania, z których wynika, że kobiety za kierownicą zachowują się dużo lepiej, niż mężczyźni.

Firma OpinionWay przeprowadziła w ostatnim czasie sondaż wśród Francuzów. Jeszcze kilka lat temu w kraju nad Sekwaną panowało przekonanie, że mężczyźni boją się wsiadać do samochodu, gdy za kółkiem siedzi kobieta. Ostatnio jednak dużo się w tej kwestii zmieniło. Podczas sondażu okazało się, że czterech na pięciu zapytanych mężczyzn nie boi się jeździć z kobietą.

Z badań wynika również, że kobiety dużo dokładniej przestrzegają przepisów, a do tego jeżdżą bardzo ostrożnie.

Jednak sondaż ujawnił również pewną zaskakującą regułę. Okazało się, że teoria jakoby kobiety miałyby być bardziej uprzejme za kierownicą niż panowie, okazuje się fałszywa. Panie lubią częściej pokazać obraźliwe gesty lub przeklinać za kółkiem. Nierzadko dochodzi wręcz na francuskich ulicach do bezpośredniej konfrontacji, gdzie bronią jest np. torebka. 

W ocenie mężczyzn kobiety najczęściej prowadząc rozmawiają przez telefon, nie używają kierunkowskazów, a do tego palą i malują się za kółkiem. Panie podkreśliły, że mężczyźni jeżdżą zbyt szybko, a dalekie trasy pokonują bez robienia przerw, często będąc zmęczonymi.

Najnowsze

Caterham uczy bezpieczeństwa

Brytyjski producent wpadł na ciekawy pomysł jak skupić uwagę osób znudzonych tematem bezpieczeństwa. Z tej okazji stworzył specjalną linię lotniczą o nazwie Caterham Airways.

Oczywiście linie Caterham Airways w rzeczywistości nie istnieją, ale gdyby powstały to miałyby najciekawszą procedurę bezpieczeństwa na świecie. Przypomnijmy sobie, ile razy w życiu lecąc samolotem ignorowaliśmy po raz kolejny znaną formułkę prezentacji zapinania pasów bezpieczeństwa czy zakładana maski tlenowej. W tym czasie można zrobić wiele ciekawszych rzeczy, jak czytanie ostatniego maila przed startem lub odpisywanie na smsa. 

Firma Caterham wpadła na ciekawy pomysł, jak skupić na sobie uwagę pasażera. Wystarczy wsadzić takiego osobnika do samochodu brytyjskiej marki, a następnie usadzić obok kierowcę-maniaka. 

Samochód użyty do demonstracji to Caterham 620S. Ta ultralekka maszyna jest zasilana dwulitrowym silnikiem od Forda dostarczającym na tylną oś 310 KM. Auto nie posiada kontroli trakcji, ABS-u oraz całej gamy wspomagaczy oferowanych w nowoczesnych samochodach. Do tego jest piekielnie szybkie. Nawet gdy nie zdołamy wcisnąć maksymalnie pedału gazu, choć na pierwszy rzut oka wygląda trochę jak spokojne auto do codziennej jazdy. To taki drogowy odpowiednik Boeinga 787, gdy w rzeczywistości jest to myśliwiec F22 Raptor. 

To daje sporo do myślenia. Zobaczcie film instruktażowy.

Najnowsze

Czerwone BMW i8 dla Księżniczki

Kilka dni temu w sieci pojawiły się zdjęcia zjawiskowego BMW i8 w bardzo nietypowym kolorze. Okazało się, że jest to egzemplarz przeznaczony dla Księżniczki Abu Dabi.

BMW i8 w kolorze Lava Red raczej nie spotkamy na ulicach. Ten jedyny egzemplarz został pomalowany na specjalne zamówienie klienta, którym okazała się Księżniczka Abu Dabi, Al Hawi. Nietypowy kolor nadwozia nie jest jedyną modyfikacją w tym modelu. 

Auto zostało wyposażone w kilka dodatków sygnowanych logo AC Schnitzer. Z przodu pojawiły się dodatkowe splitery, a z tyłu zamontowano nowy spojler. Do tego zamontowano nakładki na progi, a całość postawiono na pięcioramiennych felgach. 

Wnętrze i8 należącego do księżniczki jest już standardowe. Pojawiła się tam jasna tapicerka z czarnymi wstawkami. Nie zabrakło kilku akcentów w kolorze Lava Red, ale to w zasadzie wszystko w temacie przeróbek.

Księżniczce Abu Dabi życzymy dużo radości z jazdy i po cichu zazdrościmy.

Najnowsze

Mama Youtubera za kółkiem Nissana GT-R

Nawet 10-letni Nissan GT-R to prawdziwe motoryzacyjne zwierzę przeznaczone do jazdy na torze. Samochód nie tylko przyspiesza jak wystrzelony z procy, ale również doskonale trzyma się drogi na zakrętach. Jego właściwości jezdne zostały przetestowane przez mamę jednego z blogerów.

Dzięki bardzo przystępnej cenie Nissana GT-R w generacji R35, wielu młodych kierowców może sobie pozwolić na ten samochód. To z kolei jest poważnym zmartwieniem rodziców. Dlatego Youtuber z Wysp Brytyjskich o ksywce EzekielN7 postanowił oddać klucze do „japońskiej Godzilli” swojej mamie. 

Poza tym, że Nissan GT-R potrafi upokorzyć wiele supersamochodów, to jest całkiem wygodnym autem do codziennej jazdy. Egzemplarz prezentowany na filmie posiada wiele przeróbek poprawiających aerodynamikę, został oklejony folią w kolorze różowego złota, a pod maską skrywa jednostkę o mocy ponad 650 KM, która daje o sobie znać poprzez opcjonalny wydech dostarczony przez firmę Armytrix. 

Zobaczcie, jak kobieta poradziła sobie za kółkiem tego potwora.

Najnowsze