Sprawdź promile – skorzystaj z aplikacji w telefonie

Za dwa dni, 25 lipca, będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Kierowcy. To dodatkowa okazja, by zastanowić się nad tym, jak każdy z nas może dbać o bezpieczeństwo na drodze. Jedną z najważniejszych zasad jest zakaz siadania za kierownicą po alkoholu. Pomocna może się okazać aplikacja na telefon „Sprawdź promile”.

Bezpośrednio po spożyciu nie wolno nawet myśleć o tym, by prowadzić samochód. Dotyczy to zarówno długich podróży, np. powrotu z wakacji, jak i przejechania zaledwie kilku ulic z imprezy do domu. W pierwszym przypadku najlepiej oddać kierownicę komuś innemu, w drugim – wziąć taksówkę, skorzystać z komunikacji miejskiej lub zrobić sobie spacer.

Wiele osób nie zdaje sobie jednak również sprawy z faktu, że alkohol w organizmie potrafi rozkładać się naprawdę długo, co przekłada się na wielogodzinne utrzymywanie się promili we krwi.

fot. materiały organizatora

Aplikacja „Sprawdź promile” podpowie, jak długo powinniśmy odczekać po konsumpcji alkoholu, aby móc bezpiecznie prowadzić. „Sprawdź promile” działa jak alkomat w telefonie. Po wprowadzeniu danych (płeć, wiek, waga, ilość wypitego alkoholu i czas zakończenia picia) aplikacja poda ilość promili w naszym organizmie, która jest obliczana za pomocą tzw. wzoru Widmarka – algorytmu krzywej alkoholowej, udostępnionego przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wyliczy także orientacyjny czas, po którym możemy bezpiecznie usiąść za kierownicą samochodu.

fot. materiały organizatora

Bezpłatna aplikacja „Sprawdź promile” jest dostępna na różne modele telefonów, w tym Androidy i telefony obsługujące aplikację Java, a wkrótce także iPhony. Można ją pobrać na swój telefon poprzez odczytanie QR kodu na stronie www.abcalkoholu.pl lub z Google Play (dotyczy Androidów).  Fanów portali społecznościowych może ucieszyć informacja, że od niedawna poziom alkolohu w organizmie można obliczyć za pomocą aplikacji na Facebooku, dostępnej pod adresem http://apps.facebook.com/sprawdzpromile. Do korzystania z niej można zaprosić swoich znajomych, powiększając tym samym grono odpowiedzialnych kierowców.

„Sprawdź promile” to ogólnopolski program społeczny, zainicjowany i realizowany przez Kompanię Piwowarską od 2009 r. Do tej pory już ponad 50 000 kierowców korzysta z aplikacji.

Więcej na temat akcji na stronie www.abcalkoholu.pl.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze