Sportowa CUPRA Tavascan pojedzie nawet do 450 km!

Sportowa CUPRA Tavascan pojedzie nawet do 450 km!

02 września 2019
CUPRA prezentuje nowy samochód koncepcyjny. CUPRA Tavascan napędzany będzie przez dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 306 KM. Pojazd stworzony na platformie MEB Grupy Volkswagen zostanie wyposażony w akumulator o pojemności 77 kWh pozwalający na uzyskanie zasięgu do 450 km.

Będzie to pierwszy w pełni elektryczny i bezemisyjny model marki. Samochód został zaprojektowany z myślą o potrzebach rynku w pełni elektrycznych SUV-ów coupe, którego przewidywany  wzrost osiągnie 15% rocznie. CUPRA Tavascan wzięła swoją nazwę od wioski położonej w Pirenejach.

Wygląd zewnętrzny pojazdu podkreślać ma jego moc i wydajność. Z przodu modelu Tavascan pojawi się nisko osadzone podświetlone logo CUPRA, które wskazuje na elektryczny rodowód samochodu. Odpowiedni przepływ powietrza to kluczowy element nowego konceptu CUPRA.

Dwa silniki – jeden zintegrowany na przedniej osi, drugi z tyłu – zapewnią łączną moc 224 kW (306 KM) i napęd na wszystkie cztery koła. CUPRA Tavascan osiągnie 100 km w mniej niż 6,5 sekundy, a zestaw akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 77 kWh pozwoli uzyskać zasięg do 450 km (zgodnie z normą WLTP). 

Elektryczna CUPRA Tavascan zadebiutuje na tegorocznych targach motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!