Sportowa CUPRA Tavascan pojedzie nawet do 450 km!

CUPRA prezentuje nowy samochód koncepcyjny. CUPRA Tavascan napędzany będzie przez dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 306 KM. Pojazd stworzony na platformie MEB Grupy Volkswagen zostanie wyposażony w akumulator o pojemności 77 kWh pozwalający na uzyskanie zasięgu do 450 km.

Będzie to pierwszy w pełni elektryczny i bezemisyjny model marki. Samochód został zaprojektowany z myślą o potrzebach rynku w pełni elektrycznych SUV-ów coupe, którego przewidywany  wzrost osiągnie 15% rocznie. CUPRA Tavascan wzięła swoją nazwę od wioski położonej w Pirenejach.

Wygląd zewnętrzny pojazdu podkreślać ma jego moc i wydajność. Z przodu modelu Tavascan pojawi się nisko osadzone podświetlone logo CUPRA, które wskazuje na elektryczny rodowód samochodu. Odpowiedni przepływ powietrza to kluczowy element nowego konceptu CUPRA.

Dwa silniki – jeden zintegrowany na przedniej osi, drugi z tyłu – zapewnią łączną moc 224 kW (306 KM) i napęd na wszystkie cztery koła. CUPRA Tavascan osiągnie 100 km w mniej niż 6,5 sekundy, a zestaw akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 77 kWh pozwoli uzyskać zasięg do 450 km (zgodnie z normą WLTP). 

Elektryczna CUPRA Tavascan zadebiutuje na tegorocznych targach motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze